Zomrela legendárna speváčka: Jej hity určite poznáte

01. 05 2022 10:05 | tasr
Naomi s dcérou Wynnonou
Naomi s dcérou Wynnonou Foto: Profimedia.sk

Smutnú správu zverejnili jej dcéry.

Vo veku 76 rokov zomrela v sobotu americká speváčka country Naomi Judd, ktorá sa preslávila po boku svojej dcéry Wynonny ako členka dua The Judds. Wynonna a Juddovej ďalšia dcéra Ashley to podľa agentúry DPA oznámili vo vyhlásení zverejnenom na Instagrame.

Naomina kariéra trvala takmer tri desaťročia, počas ktorých získala s dcérou celkom päť cien Grammy za hity ako Why Not Me, Give A Little Love či Love Can Build A Bridge. V rokoch 1984 - 1991 vydali The Judds šesť štúdiových albumov a EP. Počas tohto obdobia kapela získalo duo aj deväť cien Združenia country hudby a sedem cien Akadémie country hudby. The Judds mali byť v nedeľu uvedení do Siene slávy country hudby a nedávno oznámili, že po prvýkrát po viac ako desaťročí vyrazia na spoločné turné.

Naomi Judd sa narodila v štáte Kentucky a predtým, ako začala vystupovať so svojou dcérou, bola zdravotnou sestrou. V roku 1991 jej bola diagnostikovaná hepatitída C. Juddovej mladšia dcéra Ashley je herečkou. Juddovej druhým manželom je Larry Strickland, ktorý je tiež spevákom a vystupoval aj s Elvisom Presleym.

Legendárny hit Love Can Built a Bridge


Zdroj: YouTube/CMT