Patrasová a Slováček mali autonehodu. Herečka odmietla fúkať

24. 05 2022 09:35 | markiza.sk
Dagmar Patrasová a Felix Slováček
Dagmar Patrasová a Felix Slováček Foto: Profimedia.sk

Nehoda sa stala práve v deň narodenín saxofonistu.

Dagmar Patrasová a jej manžel Felix Slováček mali v pondelok (23. mája) autonehodu. Ich čiernym autom nabúrali do betónovej zábrany s dopravným značením, informuje Blesk.

Saxofonista, ktorý práve v pondelok aj oslavoval 79. narodeniny, Blesku potvrdil, že za volantom bola v čase incidentu jeho manželka. Šesťdesiatšesťročná herečka sa odmietla podrobiť dychovej skúške na alkohol.

„Ja som nenabúral, prosím vás, ozvem sa o chvíľu, teraz tu čakám na odťahovku a riešim veci okolo,“ povedal Slováček pre Blesk krátko po nehode, ku ktorej došlo neďaleko ich domu na Vinohradoch.

„Šoférka nabúrala do zaparkovaného auta a následne do betónových zábran. Odmietla sa podrobiť dychovej skúške. Oznámenie o nehode sme prijali o 14.45,“ uviedol pražský policajný hovorca Jan Daněk.

Blesk zverejnil video, ktoré vzniklo približne hodinu a pol po nehode. Patrasová sedí nešťastná na zemi. Na ďalšom odchádza z domu a ako píše Blesk, zdá sa, že má po odchode z domu problémy so stabilitou. Video nájdete TU.

Už v minulosti mala pritom nehodu. V roku 2018 jej vtedy policajti namerali 2,5 promile alkoholu v krvi a okamžite jej odobrali vodičský preukaz. Dostala pokutu 150-tisíc českých korún a zákaz riadenia vozidla na 18 mesiacov. „Tak stopäťdesiattisíc veľmi zabolí, ale ten vodičák? To je hrôza. Od auta som celý život závislá,“ povedala vtedy.