Zásnuby v kráľovskej rodine: Princezná si zoberie kontroverzného šamana

08. 06 2022 13:30 | zv
Bude svadba.
Bude svadba. Foto: Profimedia.sk

Ľudu sa tento sobáš nepozdáva.

Nórsky kráľovský dvor v utorok oznámil zasnúbenie princeznej Märthy Louise s jej americkým priateľom Durekom Verrettom, samozvaným šamanom a známym guru ľudí zo šoubiznisu. Jeho služby vyhľadáva napríklad aj oscarová herečka Gwyneth Paltrow.

Märtha Louise, ktorá je štvrtá v nástupníctve na nórsky kráľovský trón, za svojím bratom princom Haakonom a jeho deťmi, sa už dávnejšie vzdala väčšiny svojich oficiálnych titulov a povinností, aby sa mohla venovať svojim súkromným aktivitám.

profimedia-0642404536.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Princezná je totiž nadšencom alternatívnych terapií a v Škandinávii má povesť výstrednej osoby, okrem iného aj pre to, že tvrdí, že komunikuje s anjelmi, čo považuje za dar, o ktorý sa snaží deliť prostredníctvom rôznych kurzov a kníh.

Märtha Louise má tri dcéry z predchádzajúceho manželstva s nórskym spisovateľom Arim Behnom, ktorý v decembri roku 2019 spáchal samovraždu. Pár sa rozviedol ešte v roku 2016.

Svoj vzťah s Verrettom (47), známym aj pod prezývkou Shaman Durek, potvrdila princezná v roku 2019.

Nórske médiá označujú tohto Američana za podvodníka a mnoho Nórov nesúhlasí so vzťahom princeznej s Verrettom, pričom ho označujú za šarlatána.

profimedia-0489765122.jpg
Foto: Profimedia.sk