Kráľovná prvýkrát od osláv na verejnosti: Tento detail si všimli všetci

28. 06 2022 14:00 | tasr, zv
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II. Foto: Profimedia.sk

Pre zdravotné komplikácie bola jej účasť neistá.

Britská kráľovná Alžbeta II. pricestovala do Škótska, aby sa zúčastnila na sérii kráľovských podujatí. V pondelok sa objavila na ceremónii na kráľovskom zámku Holyrood v Edinburghu, kde dostala kľúče od mesta. Bolo to prvé verejné vystúpenie 96-ročnej panovníčky od osláv jej platinového jubilea na začiatku júna.

Pre zdravotné komplikácie bola spočiatku účasť kráľovnej na podujatí neistá. Keď sa však objavila na verejnosti, celý čas sa usmievala a bolo vidieť, že má dobrú náladu a teší sa, že môže byť prítomná na ceremónii aj fyzicky.

profimedia-0703144699.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Na ceremónii v Edinburghu bol prítomný aj Alžbetin najmladší syn princ Edward a jeho manželka Sophie. Na kráľovských podujatiach v Škótsku sa tento týždeň zúčastní aj najstarší syn kráľovnej princ Charles a jej jediná dcéra princezná Anna.

Z potomkov kráľovnej Alžbety II. nie je v Škótsku prítomný len princ Andrew, ktorý sa od rozhovoru v roku 2019, v ktorom obhajoval svoje priateľstvo s podnikateľom a odsúdeným sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom, objavuje na verejných podujatiach len zriedka.

Alžbeta II. je najdlhšie vládnucim britských panovníkom a druhou najdlhšie vládnucou panovníčkou moderných dejín. Od roku 2016 je aj najdlhšie vládnucim súčasným panovníkom na svete.

profimedia-0703134333.jpg
Foto: Profimedia.sk