Dojímavý okamih: Alžbetu II. čakali na hrade Windsor jej milovaní psíci a poník

19. 09 2022 17:10 | markiza.sk, tasr
Muick a Sandy čakali na svoju pani na hrade Windsor.
Muick a Sandy čakali na svoju pani na hrade Windsor. Foto: Profimedia.sk

Neopúšťajú ju ani po jej smrti.

Zosnulú britskú kráľovnú Alžbetu II. na časti jej poslednej cesty na hrad Windsor v pondelok odprevadili aj jej obľúbené zvieratá: čierny poník Emma a dvojica psov plemena corgi.

Poníka Emmu priviedli na vôdzke, keď pohrebný sprievod s rakvou prechádzal okolo areálu hradu. Corgiov Sandy a Muicka zasa zamestnanci paláca vyviedli do predhradia, kde na vôdzkach trpezlivo čakali na smútočný sprievod.

Vo videu poník Emma:

zdroj: Instagram/people

Pre kráľovnú, ktorá zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov po 70 rokoch vládnutia na tróne, boli psy plemena corgi celoživotnou láskou. Starostlivosti o Sandy a Muicka, ktorí ju prežili, sa ujal kráľovnin druhorodený syn, princ Andrew.

Bol to totiž práve Andrew, kto Alžbete II. týchto psov ešte ako šteniatka s odstupom niekoľkých mesiacov podaroval.

Muick a Sandy čakali na svoju pani na hrade Windsor.
Foto: Profimedia.sk
 

Muick a Sandy sú poslední psi z radu viac ako 30 corgiov, ktoré kráľovná za života vlastnila. Podľa kráľovninej osobnej asistentky a radkyne v záležitostiach šperkov, insígnií a odievania Angely Kellyovej prinášali Alžbete II. počas pandémie veľa útechy.

Muick sa k rodine pripojil začiatkom roka 2021, aby spestril každodenný život panovníčky, ktorá bola vtedy rovnako ako zvyšok krajiny v izolácii, na hrade Windsor.

Spolu s Muickom do rodiny prišlo aj šteniatko menom Fergus. Fergus však o niekoľko týždňov neskôr, vo veku piatich mesiacov, uhynul. Stalo sa tak krátko po smrti kráľovninho manžela princa Philipa.

Andrew a jeho dcéry, princezné Beatrice a Eugenie, následne darovali Alžbete II. k jej 95. narodeninám malú Sandy.

Kráľovnina láska k týmto vzrastom malým, svojským a veselým psíkom s líščím vzhľadom sa datuje prinajmenšom od roku 1944, keď jej rodičia k 18. narodeninám darovali jej prvého corgiho – sučku Susan, od ktorej pochádza väčšina jej ďalších psov.

Rozlúčku s Alžbetou II. si môžete pozrieť vo videu nižšie: