Malými krokmi k veľkým zmenám: Marián a Daniela predávajú nanuky bez obalov

Okrem recyklácie odpadu je dôležité zamerať sa aj na jeho samotnú produkciu.

„Výhodou nanukov bez obalu je aj to, že zákazník vidí, čo presne si kupuje. Neoklame ho nijaký obal,“ vysvetľuje s úsmevom Marián. Čerstvé nanuky putujú z výroby priamo do vitríny.

Spočiatku predávali len ovocné nanuky, nedávno však rozšírili svoju ponuku aj o mliečne a pribudli príchute ako slaný karamel či pistácia.

Ich ovocné sorbety sú jedinečné v tom, že ich kombinujú s rôznymi bylinkami. „K ananásu sa hodí rozmarín, k jahodám zas pridávame mätu,“ hovorí Daniel.

Udržateľnosť je o maličkostiach

Kúpiť si nanuk bez obalu je síce maličkosť, no aj tá sa počíta. Aj podľa herečky Kristíny Spáčovej sa spoločne malými krokmi môžeme dopracovať k veľkým zmenám.

Mnohí ľudia argumentujú, že zmena ich spôsobu života planétu nezachráni. Kristína si myslí, že udržateľnosť je o maličkostiach. „U mňa sa to začínalo tým, že som si so sebou do školy nosila vlastnú sklenenú fľašu či hrnček na kávu,“ dodáva.

Ako hovorí, nemusíme byť všetci 100-percentní. Je úplne v poriadku, ak udržateľnosť prispôsobíme aj svojmu pohodliu – dôležité je však zmeniť aspoň niečo, čo je v našich silách.

Pozrite si rozhovor s Kristínou Spáčovou o malých zmenách životného štýlu, ktoré pomôžu našej planéte:

​Televízia Markíza pripravila od pondelka 5. júna do soboty 10. júna 2023 celotýždňovú iniciatívu s názvom Zelený týždeň. Každý deň sa zameria na jednu oblasť každodenného života - od stravovania, cez módu, energetiku, až po odpadové hospodárstvo.

Najnovšie videá