• TV Markíza
  • Pamätáte si šibala Adama zo Zity na krku? Takto vyrástol

Pamätáte si šibala Adama zo Zity na krku? Takto vyrástol

Pamätáte si šibala Adama zo Zity na krku? Takto vyrástol

Dievčatá, dnes je z neho veľký fešák! (foto v článku)

V obľúbenom slovenskom sitcome Zita na krku stvárnil mladý talentovaný herec Oliver Oswald po boku Heleny Krajčiovej a Dušana Cinkotu úlohu neposlušného Adama, ktorého najobľúbenejšou činnosťou bolo vyvaľovať sa na gauči a ovládačom prepínať televízor.

FOTO:  TV Markíza

„Zita na krku odštartovala môj skutočný život v hereckej brandži. Odvtedy som vedel, že herectvo je to, čo ma napĺňa a robím to rád," prezradil pre náš portál Oliver, ktorý v októbri oslávi 17. narodeniny a vyrástol z neho poriadny fešák. Dlhšie vlasy, ktoré boli preňho typické v seriáli, sú však dávno preč.

Hoci Oliver študuje na španielskom biligválnom gymnáziu Federica Garcíu Lorcu, herectvu sa venuje dodnes. Naposledy sa objavil v menšej úlohe v oceňovanom slovenskom filme Učiteľka a čoskoro zahviezdi aj v českej rozprávke: „Za veľký posun môžem poďakovať filmu Učiteľka, ktorý je úspešnejší, ako som čakal. A môj posledný projekt bola česká rozprávka Přání k Mání, ktorá bude vysielaná už tieto Vianoce," odhalil nám.

A čo rád robí vo voľnom čase? „Ten rád trávim s blízkymi, zabávam sa ako každý mladý človek. Milujem cestovanie a spoznávanie nových tradícií. Občas si zahrám večernú partičku šachu s kamošom a tak, ako každého chlapca, aj mňa bavia športy," dodal na záver.

Sledujte sitcom Zita na krku v sobotu a nedeľu o 14.00, v televízii Doma!

Najnovšie videá