• Lifestyle
  • Nový trend valcuje TikTok: Naozaj si ženy dávajú botox sem?

Nový trend valcuje TikTok: Naozaj si ženy dávajú botox sem?

Nový trend valcuje TikTok: Naozaj si ženy dávajú botox sem?

Všetci dobre vieme, že botox sa najčastejšie používa na odstránenie jemných línií a vrások, ale to nie je celý rozsah jeho použitia. Sociálnymi sieťami sa začal šíriť nový beauty trend, ktorý by vám mal pridať ženskosť.

Neinvazívne kozmetické zákroky už rozhodne nie sú tabu a ženy si nimi napomáhajú k vytúženému vzhľadu či riešia zdravotné problémy. O nových trendoch sa teraz dozvedáme aj zo sociálnych sietí, kde ženy zdieľajú svoje skúsenosti. Za posledné obdobie začal kolovať na TikToku pomerne nový trend aplikácie botoxu, o ktorom sa až tak nehovorilo. Stačí, ak do vyhľadávača zadáte hashtag „trap botox“ a ukáže vám desiatky videí s miliónmi pozretí, čo potvrdzuje aj záujem o tento zákrok. Ide o aplikáciu botoxu do oblastí trapéz a šije, aby ste dosiahli efekt predĺženého a štíhlejšieho krku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Rejuuv Medi Spa (@rejuuvmedi)

Nejde o žiadnu novinku, avšak najčastejšie po tomto zákroku siahali ľudia, ktorí trpeli bolesťami chrbta. Aplikácia botulotoxínu do trapézových svalov zmierni napätie, chronickú bolesť krku aj hlavy. Po estetickej stránke tento zákrok vyhľadávajú hlavne nevesty, ktoré chcú počas svojho veľkého dňa zažiariť a pôsobiť čo najkrajšie. Botox má v tomto prípade vykontúrovať, zoštíhliť a opticky predĺžiť krk, ktorý tak bude vo svadobným šatách pôsobiť ženskejšie a útlejšie. 

@injectorlina Replying to @user10938287393 PSA: you don’t have to photoshop you trap muscles like Kim kardashian jf you get trap tox! #traptox #trapbotox #shoulderslimmingbotox #shoulderslimming #tox #filler #injectorlina ♬ original sound - InjectorLina

Odborníci zákrok nepovažujú za nebezpečný, a preto je aj zoznam možných vedľajších účinkov pomerne krátky. Zahŕňa napríklad jemné pálenie a citlivosť v mieste vpichu, ako aj občasný výskyt modrín. Tie by však mali ustúpiť krátko po ošetrení. Zoštíhľujúci efekt sa dostaví do dvoch týždňov a v plnej kráse sa ukáže do dvoch mesiacov. Vydržať by mal približne štyri až šesť mesiacov. V každom prípade je však nutné poradiť sa pred zákrokom s vykonávajúcim lekárom, ktorý vám poskytne odborné informácie a odporúčania.

Najnovšie videá