• Lifestyle
  • Letné trendy v líčení: Budú dominovať svieže farby aj špeciálna technika

Letné trendy v líčení: Budú dominovať svieže farby aj špeciálna technika

Letné trendy v líčení: Budú dominovať svieže farby aj špeciálna technika

Pripravte si svoju mejkapovú výbavu. Prekvapivé a výrazné štýly líčenia sú oficiálne späť.

Potvrdzujú to aj prehliadkové móla či vizážisti celebrít, ktorí diktujú trendy. Ale nemusíte sa báť, na svoje si prídu aj minimalistky. Základom bude svieža a lesklá pleť, ktorá je pobozkaná slnkom. Pozrite si náš zoznam a inšpirujte sa.

Dymová šou

Výrazné dymové líčenie je ideálne na letnú večernú párty. Vyberte si očné tiene s metalickým efektom a pustite sa do tieňovania. Ako podklad môžete použiť čiernu či hnedú ceruzku, ktorou orámujte horné aj spodné viečko. Následne naneste tmavý očný tieň, ktorý roztieňujte do stratena na podkladovú ceruzku. Pery ponechajte v telovej farbe, aby vyniklo líčenie očí.

Tom Ford
Tom Ford kolekcia jar/leto 2023.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Farebné líčka

Dokonalá pleť v kombinácii s náznakom farby bude sviežou voľbou na slnečné dni. Je to look, ktorý máte hotový za pár minút. Stačí roztieňovať líčka v malinovej červenej či sladkej ružovej. Štipku môžete naniesť aj na viečka či pery, aby ste prepojili celé líčenie v jednom tóne. Lesklú bodku dotvorte rozjasňovačom.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa SOPHIA SKIN (@sophiaskin1)

Minimalizmus

Niekedy naozaj nepotrebujete veľa a postačí vám opálená pokožka v mixe s výraznou farbou. Tá rafinovane ukáže na perách. Vykreslite líniu pier výrazným odtieňom cyklámenovej alebo červenej, ktoré budú hrať v líčení hlavnú úlohu. Look dotvorte upraveným obočím a predlžujúcou špirálou.

Carolina Herrera
Carolina Herrera jar/leto 2023.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Obrátené líčenie

Táto technika si získava na popularite a preslávila ju vizážistka hviezd Mary Phillips. Nájdete ju pod názvom „underpainting“, čo v preklade znamená podmaľovanie. Princíp spočíva v tom, že pleť začínate líčiť v obrátenom poradí. Najprv začnete kontúrovaním a postupne pridávate korektor, mejkap aj púder. Metódu líčenia môžete pravidelne vidieť na vizážistkiných celebritných klientkach, ako je Hailey Bieber či Kendall Jenner.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Mary Phillips (@maryphillips)

Pastelová neha

Sladké odtiene v pastelovej palete nádherne vyniknú na očiach. Aby vám očný tieň lepšie držal, použite bielu podkladovú bázu. Ako bonus na nej pastelové farby vyniknú oveľa viac. Očný tieň potom naneste na celé viečko. Pre jemnejší vzhľad môžete staviť aj na pastelovú linku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa KATIE JANE HUGHES (@katiejanehughes)

Viac inšpirácií na líčenie nájdete vo fotogalérii:

Galéria

Najnovšie videá