• Lifestyle
  • Ohnivá červená je farbou tejto jesene: Máte ju už v šatníku?

Ohnivá červená je farbou tejto jesene: Máte ju už v šatníku?

Ohnivá červená je farbou tejto jesene: Máte ju už v šatníku?

Budete v nej stredobodom pozornosti.

Takmer rok po tom, čo Pierpaolo Piccioli odštartoval ružovú módnu agendu Barbie s kolekciou Valentino na jeseň 2022, sa prehliadkové móla na jeseň a zimu 2023 zahalili do novej farby. Môžeme zložiť ružové okuliare, pretože na scénu prichádza vo veľkom štýle červená.

So sebou prináša bohatú paletu odtieňov, ktoré ulahodia každej povahe. Medzi výraznejšie patria odtiene červenej s oranžovými podtónmi a pre tlmenejšie aj elegantné ladenie zvoľte napríklad variácie hlbokej karmínovej. Pri výbere červených kúskov do svojho šatníka sa zamerajte aj na výber efektného strihu. Ten pri výraznom zafarbení dokáže na postave zázraky. Využite jesenné kúsky a všetko znásobte vrstvením, ktoré je počas chladných dní viac než vítané. 

Hermès
Hermès kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Návrhári si v kombinácii s červenou obľúbili aj rôzne ozdobné prvky a rafinované detaily. Volány, kvety či riasenie zvýraznia vašu ženskú stránku. Nebojte sa ich zakomponovať v monochromatickom looku v jednej farbe. Môžu zahrať hlavnú úlohu v celom outfite.  

červená
Street style Paríž.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ako kontrast k vyzdobeným kreáciám sa viacerí dizajnéri sústredili aj na nadčasový minimalizmus. Čisté línie išli dokonale ruka v ruke s červenou a objavili sa v podobe nohavicových kostýmov či vypasovaných puzdrových šiat.

Tory Burch
Tory Burch kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pozrite si ďalšie módne inšpirácie, ako si vytvoriť červený outfit, v našej fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá