• Lifestyle
  • Pulóver princeznej Diany zlomil rekord: Vydražil sa za astronomickú sumu a prepísal históriu

Pulóver princeznej Diany zlomil rekord: Vydražil sa za astronomickú sumu a prepísal históriu

Pulóver princeznej Diany zlomil rekord: Vydražil sa za astronomickú sumu a prepísal históriu

Takúto cenovku na módnom kúsku nikto nečakal.

Outfity princeznej Diany vždy spôsobili ošiaľ medzi ľuďmi a mnohé z nich v sebe niesli veľkú symboliku. Či už to boli jej nezabudnuteľné svadobné šaty, športové outfity alebo provokatívne šaty, ktoré nosila po rozchode s princom Charlesom. Mnohé z jej kúskov sa časom dostali do aukcie a práve minulý týždeň padol nový rekord v New Yorku.

Doteraz rekord v predaji kúsku z Dianinho šatníka držali plesové šaty od dizajnéra Victora Edelsteina, ktoré pre ňu navrhol v roku 1989. Zamatové šaty bez ramienok v sýtej fialovej farbe zdobil vypasovaný korzet a bohato nariasená sukňa. V aukcii začiatkom tohto roka boli vydražené za 604 800 dolárov.

Princezná Diana
Róbu navrhol britský dizajnér Victor Edelstein.  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Vidieť ste ich mohli aj na slávnom zábere od fotografa Maria Testina. 

Mario Testino
Mario Testino pózuje so svojou slávnou fotografiou princeznej Diany.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Novou rekordnou sumou sa aktuálne pýši nečakaný kúsok. Vlnený pulóver s motívom ovečiek vytvorili v roku 1979 dizajnérky Sally Muir a Joanna Osborne pod ich značkou Warm & Wonderful. Pulóver mal jedinečný dizajn bielych ovečiek zoradené vedľa seba a z radu vyčnievala jedna čierna ovečka, ktorá bola otočená opačným smerom. Princezná Diana si ho prvýkrát obliekla na zápas konského póla v roku 1983, keď bola zasnúbená s terajším kráľom Karolom III.

princezná Diana
Princezná Diana na zápase konského póla v roku 1983.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Podľa informácií portálu CNN bol hviezdny pulóver horúcim želiezkom v ohni na najnovšej aukcii Sotheby’s s názvom Fashion Icons v New Yorku, kde sa vydražil za neuveriteľných 1,143 milióna dolárov po celkovom počte 44 ponúk. A len za posledných 15 minút predaja vyskočila ponuka zo 190 000 dolárov na konečnú cenu. Pritom odhadovaná suma mala dosiahnuť výšku v rozmedzí 50 000 až 80 000 dolárov.

Dizajnérky sa po aukcii vyjadrili, že sú nadšené, že tento obľúbený pulóver našiel nový domov a nesie so sebou posolstvo princeznej Diany.

pulóver princeznej Diany
Pulóver princeznej Diany za vydražil za viac ako milión dolárov.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Vlnený kúsok s originálnym vzorom sa tak stal najdrahším pulóvrom, ktorý sa v histórii vydražil. Prvenstvo si dlhé roky držal pulóver speváka Kurta Cobaina, ktorý mal na sebe počas známeho vystúpenia MTV Unplugged v roku 1993. V roku 2019 bol vydražený anonymným kupcom za 334-tisíc dolárov v aukčnom dome Julien's.

Kurt Cobain
Kurt Cobain a jeho ikonický pulóver.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Galéria

Najnovšie videá