• Lifestyle
  • Bambucké maslo je skrytý poklad: Toto je dôvod, prečo ho potrebuje každý typ pleti

Bambucké maslo je skrytý poklad: Toto je dôvod, prečo ho potrebuje každý typ pleti

Bambucké maslo je skrytý poklad: Toto je dôvod, prečo ho potrebuje každý typ pleti

Jeho benefity oceníte hlavne v zimných mesiacoch.

Nie je žiadnym tajomstvom, že hydratovaná pokožka sa rovná zdravej pokožke. Bambucké maslo je jedinečný pomocník v starostlivosti o pleť, ktorý si zaslúži špeciálne miesto vo vašej beauty rutine. Ukrýva v sebe množstvo silných vlastností, od upokojujúceho účinku až po hydratovanie extrémne suchej pokožky.  Aj preto je skvelým a všestranným prípravkom, na ktorý nedajú dopustiť ani dermatológovia.

Pri starostlivosti o pleť a pokožku by ste mali dbať na to, ako ste kombinovali produkty, ktoré ju zvlhčujú (na pritiahnutie vlhkosti) a zmäkčujú (na uzamknutie vlhkosti). Sú to napríklad kyselina hyalurónová, skvalán či glycerín. Jedným z brilantných zmäkčovadiel je práve bambucké maslo. Možno nejde práve o najtrendovejšiu zložku, ale stále je šikovným záchrancom pokožky, ktorý prináša spoľahlivé výsledky. Bambucké maslo je prírodný tuk extrahovaný z orechov afrického bambuckého stromu a je bohatý na vitamíny A, E a F, ako aj mastné kyseliny a antioxidanty. Pri používaní bambuckého masla je dôležité vybrať si vysokokvalitné a neupravené maslo, aby ste mali zaručené, že budete mať čo najväčší prospech z jeho prírodných benefitov.

Tu je niekoľko účinkov, ktoré vás presvedčia používať bambucké maslo:

1. Vyživuje a hydratuje pokožku

Bambucké maslo obsahuje mastné kyseliny, ktoré majú schopnosť prenikať do pokožky a poskytujú hĺbkovú hydratáciu. Taktiež vytvára bariéru a zabraňuje úniku vlhkosti. Navyše produktom dodáva zamatovú textúru, ktorá sa dokonale vpije do pokožky.

2. Zmierňuje podráždenie

Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam môže bambucké maslo pomáhať znižovať podráždenie pokožky. Je preto vhodné pre ľudí s citlivou pleťou či pokožkou trpiacou ekzémami.

bambucké maslo
Bambucké maslo je bohaté na vitamíny.  |  FOTO:  Profimedia.sk

3. Bojuje proti starnutiu

Bambucké maslo obsahuje vitamíny A a E, ktoré sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami. Tieto látky môžu pomôcť chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a podporovať regeneráciu buniek. Taktiež je nekomedogénne, čiže neupcháva póry.

4. Má liečivé vlastnosti

Maslo je bohaté na kyselinu cinamovú, ktorá má antimykotické a antimikrobiálne vlastnosti, čo môže pomôcť bojovať proti baktériám a plesniam na pokožke. Pomáha dokonca pri pravidelnom používaní aj k liečbe jazví a strií tým, že dodáva pokožke elasticitu.

Najnovšie videá