• Lifestyle
  • 6 klasických účesov, ktoré budú vždy vyzerať dobre

6 klasických účesov, ktoré budú vždy vyzerať dobre

6 klasických účesov, ktoré budú vždy vyzerať dobre

Nepodliehajú trendom a určite si z nich vyberiete.

Vybrať si ten správny zostrih sa môže zdať niekedy ako poriadne ťažká úloha. V záplave trendov, ktoré vždy prichádzajú s novou sezónou, či účesových inšpirácií v podaní celebrít, sa môžete jemne stratiť. Dôležité je, aby ste vybrali účes, ktorý sa hodí k črtám vašej tváre a zároveň si ho budete vedieť upravovať.

Aby sme vám možno trocha pomohli s výberom, vybrali sme niekoľko účesov, ktoré obstáli v skúške času a s nenáročnou úpravou budú vždy nadčasové. Toto je inšpirácia v podobe šiestich štýlov od celebrít aj ľudí z módy, ktorí ich hrdo nosia.

1. Bob

Vždy elegantný a rozhodne šik, tento jednoduchý účes preslávili áčkové celebrity ako Anna Wintour aj Alexa Chung. Áno, vyžaduje si to trochu údržby, pretože si budete musieť dať vlasy podstrihnúť každé štyri až šesť týždňov, ale s týmto klasickým účesom budete vždy vyzerať upravene.  

Carey Mulligan
Carey Mulligan nosí krátky bob.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Výhodou je, že ho môžete bez námahy upraviť na viacero spôsobov. Pôsobí rafinovane v hladkom prevedení s výrazným leskom. A ležérny šmrnc zasa získa vďaka uvoľneným plážovým vlnám.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Alexa Chung (@alexachung)

2. Dlhá postupka

Čaro tohto strihu sa ukrýva v rôznych postupne zostrihaných dĺžkach, ktoré dodajú účesu štruktúru a objem. A tie účes udržiavajú vždy moderný. Môžete zaexperimentovať a cestičku vlasov prehodiť na bok, aby dosiahli vzdušnejší efekt. Pomôže im aj vyfúkanie na hrubšiu kefu od korienkov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian (@kimkardashian)

3. Strapatá ofina

V tomto prípade nie je reč o mikro ofine alebo hustej ofine. Tajomstvo, ako urobiť ofinu nadčasovou, je vybrať si pár pramienkov, ktoré do postupna zostriháte do čela. Ofina je záväzok a potrebuje styling, aby vyzerala dobre, ale ak sa chystáte na výzvu, jemná strapatá ofina bude vždy vyzerať skvele.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa pati dubroff (@patidubroff)

4. Štýlový lob

Ide o predĺženú verziu bob strihu, ktorý siaha tesne po plecia a je menej náročný na údržbu. Upraviť ho môžete do každej podoby – či už máte rovné alebo zvlnené vlasy, lob sa hodí takmer každému a uberie vám vizuálne hneď niekoľko rokov.

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston je dlhé roky účesovou ikonou.  |  FOTO:  Profimedia.sk

5. Pixie strih

Zatiaľ čo pixie strih je určite účes pre odvážne, je to štýl, ktorý je ťažké priradiť len k jednej špecifickej ére. Je nadčasový, praktický a mimoriadne šik. Jeho nositeľka bude vyžarovať odvahu a silu.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Oppenheimer (@oppenheimermovie)

6. Rovný strih

Konce zastrihnuté v jednej dĺžke budú vždy jednoduché, sofistikované a šik. Ideálny je pre tie, ktoré majú prirodzene rovné alebo jemné vlasy. Učesané vlasy na cestičku na stred symetricky orámujú tvár, zatiaľ čo minimálny počet navrstvených dĺžok znamená aj minimálny čas potrebný na úpravu účesu. Tento strih funguje aj s jemnými vlnami.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Georgie Eisdell (@georgieeisdell)

Najnovšie videá