• Lifestyle
  • Tipy, ako predĺžiť intenzitu vône parfumu: Spôsob aplikácie je kľúčom

Tipy, ako predĺžiť intenzitu vône parfumu: Spôsob aplikácie je kľúčom

Vyskúšajte tieto osvedčené triky.

Výber správnej vône je mimoriadne emotívnou súčasťou beauty rutiny. Nielenže je vôňa vnútorne spätá s našou pamäťou, ale správny parfum dokáže nastaviť tón celého nášho dňa. Či už ide o stretnutie, na ktorom sa chcete cítiť istejšie, o večernú vôňu, pri ktorej sa chcete cítiť výnimočne, alebo keď len chcete voňať tak, aby si vás každý zapamätal. Od sviežich citrusových letných vôní až po náladové jesenné vône, na každé ročné obdobie aj príležitosť sa nájde tá správna vôňa.

Kľúčom však je, aby si parfum udržal vôňu počas celého dňa či večera. Základom je vybrať si intenzitu, ktorá vám najviac vyhovuje, a tiež môžete predĺžiť jej účinok aj šikovnými trikmi. Často sa stáva, že parfum môže na každom voňať úplne inak a vytvorí sa doslova jedinečná vôňa. Má to za následok, ako sa jednotlivé zložky parfumu rozvinú na vašej pokožke a zareagujú s jej prirodzenými olejmi, ktoré produkuje. Preto je kľúčová aj aplikácia, ako si parfum nanášate.

Pozrite si niekoľko tipov, ako z vašej obľúbenej vône vyťažiť čo najviac a predĺžiť jej intenzitu.

Hneď po sprche

Často býva navoňanie parfumom posledným krokom, keď odchádzame z domu. Skúste zmeniť. Najlepší čas na nastriekanie parfumu na pokožku je vraj hneď po sprchovaní. Vlhkosť dáva vašej vôni niečo, na čom sa drží, takže nastriekanie vône čerstvo po umytí pokožky zvyšuje jej výdrž.

parfum
Naneste parfum hneď po sprchovaní.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pridajte krém

Spomínaná vlhkosť pomáha vôni lepšie priľnúť, takže ak sa pred aplikáciou vône nemôžete alebo nestíhate osprchovať, zachráni vás aj telový krém. Použite neparfumovaný hydratačný krém predtým, ako sa nastriekate parfumom. Pomôže to lepšie uzamknúť vôňu a nie je potrebné kupovať telové mlieko s rovnakou vôňou parfumu.

Nevynechajte oblečenie

Inštinktívne aplikujeme parfum na pulzné body, ale ak chcete dodať svojmu parfumu extra dlhú životnosť, nastriekajte aj svoje oblečenie. Keď sa pokožka počas dňa zahreje, parfum sa vždy rýchlejšie vyparuje. Parfumovanie oblečenia je preto šikovný spôsob, ako voňať a hlavne udržať si to dlhšie.

Hlavne netrieť zápästia

Ruku hore, ak ste to aspoň raz urobili. Trením zápästia po nanesení parfumu sa môže zmeniť jeho vôňa. Trením zápästia o seba po nanesení vône sa rozložia chemikálie a spôsobí to, že vrchné tóny sa rozložia rýchlejšie, ako by mali. Namiesto toho by ste mali vôňu nastriekať a nechať zaschnúť alebo ju jemne natrieť na pokožku. Voľba aplikácie na pulzné body, ako sú zápästia a krk, môže tiež pomôcť vôni šíriť sa. Vôňa reaguje na teplo a aplikácia na vaše pulzné body môže pomôcť uvoľňovať vôňu počas dňa. Skúste si nastriekať zátylok, vnútornú stranu lakťov, zápästia a dokonca aj zadnú časť kolien.

Skladovanie parfumu

Mnohí z nás skladujú svoje parfumy v kúpeľni alebo na poličke, čo však môže zmeniť vôňu a znížiť životnosť vašej vône. Môže sa pokaziť pri zmene teplôt alebo vlhkosti. Ideálne je uchovávať parfumy v chladnej zásuvke mimo priameho slnečného žiarenia. A vyhnite sa aj pretrepávaniu parfumov. Zatrasením flakónu parfumu môže vzduch nasýtiť a naplniť vašu vôňu, čo môže tiež zmeniť jej chemické zloženie a skrátiť jej životnosť.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Priya (@priyaab__)

Vyberte si správnu intenzitu

Ak je vašou obľúbenou vôňou skôr toaletná voda ako parfumová voda, možno zistíte, že zmizne počas dňa rýchlejšie. Niektoré vône prirodzene vydržia dlhšie ako iné, a to na pokožke aj vo fľaštičke. Parfumy sa predávajú v rôznych koncentráciách, čo znamená, že existujú rôzne pomery vonného oleja k alkoholu. Koncentrovanejšie formy, ako je čistý parfum, budú stáť najviac a vydržia najdlhšie. Menej koncentrované verzie, ako je toaletná voda, budú stáť menej, ale rýchlejšie vyprchajú.

Pridajte vlasový parfum

Naše vlasy lipnú na vôni oveľa viac ako naša pokožka. Navyše je to zvyčajne oblasť, ktorú cítime najviac, keď niekoho objímame. Skúste nastriekať svoju obľúbenú vôňu na kefu na vlasy a prečesať ju cez suché vlasy, čím vytvoríte obsiahlejšiu vôňu, ktorá vydrží dlhšie. Nestriekajte však parfum priamo na vlasy, pretože alkohol môže vlasy poškodiť a vysušiť. Prípadne vyskúšajte špeciálny vlasový parfum. Bonusom je, že sú často cenovo dostupnejším spôsobom, ako si zaobstarať luxusné vône.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ERIKA ITOU (@________erikaitou___)

Najnovšie videá