• Relácie
  • Cirkus Politikus
  • Zdá sa, že NAKA v zásahoch povolila. Kvôli politikom nekoná tak razantne, vysvetlili investigatívne novinárky

Zdá sa, že NAKA v zásahoch povolila. Kvôli politikom nekoná tak razantne, vysvetlili investigatívne novinárky

V rámci akcie Rozuzlenie niektorí hovoria o štátnom prevrate, najmä strana Smer. Črtá sa otázka, ako politici ovplyvňujú svojimi vyjadreniami činnosť polície. Investigatívnych novinárok Laury Kellöovej a Veroniky Prušovej sme sa pýtali, či polícia jedná pre výčitky zo strany politikov menej razantne.

Vojna v polícii trvá už takmer dva roky. Keď sa kauzy rozbiehali, NAKA konala tvrdšie ako dnes. Bolo celkom bežné, že vykopávala dvere a konala razantnejšie. Zdá sa však, že orgány činné v trestnom konaní pod tlakom verejnosti zjemnili a zmenili štandardy.

Prušová konštatuje, že tentoraz na razantnejšiu akciu zrejme dôvod nebol. „Prečo by robili veľký zásah do Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), keď vedia, že tam nie je riaditeľ,“ dodáva.

Kellöová potvrdzuje, že policajti sa zrejme utiahli. Dôvodom môžu byť aj výčitky zo strany politikov. Pripadá jej však úsmevné, že politici diktujú policajtom to, ako a kedy majú zasahovať. „Nie je to v ich kompetencii, ale polícia na ich výhrady zrejme zareagovala,“ upresňuje.

Viac o tejto téme sme sa rozprávali v relácii Cirkus Politikus, konkrétnu časť si môžete pozrieť vo videu nižšie: 

O dôležitých momentoch kauzy Rozuzlenie a ďalších významných policajných akciách, o postavách zapletených do prípadov a aj o rôznych prepojeniach medzi staršími kauzami sa dozviete v druhej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie