• Relácie
  • Na nože
  • Predáva sa reštaurácia z Na nože? Pravda o inzeráte, ktorý obehol médiá

Predáva sa reštaurácia z Na nože? Pravda o inzeráte, ktorý obehol médiá

Unikátne bistro v Prešove sa objavilo v aktuálnej epizóde obľúbenej šou, na internete sa množia špekulácie.

Druhou zastávkou tretej série šou Na nože bola prešovská reštaurácia Retro Burger & Dinner. Na Slovensku pomerne nezvyčajný koncept inšpirovaný americkými bistrami sa boril s finančnými problémami, nedostatkom zákazníkov a aj vyhrotenou atmosférou. Šéfkuchár Martin Novák si ale poradil aj s touto situáciou a pomohol majiteľom Eve a Dávidovi nájsť správny smer.

Galéria

No krátko po odvysielaní, začal po internete kolovať inzerát, že reštaurácia je na predaj a Martinova pomoc vyšla naprázdno. Hneď prvou nezrovnalosťou ale je, že sa nepredáva samotná reštaurácia, ale celý objekt, v ktorom sú aj iné prevádzky. Eva s Dávidom sú iba podnájomníci. Navyše, inzerát už zopár dní nie je aktuálny a na inzertnej stránke sa už nenachádza. No niektorí ľudia ho napriek tomu stále zdieľajú ako fakt.

„Máme štandardnú nájomnú zmluvu na dobu určitú, ktorá je platná ešte deväť rokov. Rozprával som sa s majiteľom objektu a on skutočne ponúkol do predaja celú budovu, ale bolo to ešte dávnejšie pred odvysielaním Na nože. A inzerát už aj stiahol, čiže  by sme mali pokračovať normálne ďalej, aj keby sa objekt predal,“ povedal nám Dávid, ktorého sme zastihli v plnom nasadení v kuchyni. Reštaurácii sa totiž naozaj začalo dariť a veci sa zmenili.

Aj keď sa teraz nezastavia. „Potom, ako sa epizóda Na nože objavila na Voyo, tak nám tržby stúpli o 200 percent. Keď sa odvysielala v televízii, išlo to ešte viac hore. Pred nakrúcaním sme mali tržbu okolo 400 eur, včera (poz. red. štvrtok 29. februára) sme sa dostali na 2600! Rozbehlo sa to nenormálne, dokonca sme museli kúpiť druhý gril,“ pochválil sa Dávid. Situáciu s inzerátom, samozrejme, zachytili aj oni s Evou a zdalo sa im to nešťastné. Ale majú momentálne toľko práce, že na to nestihli ani reagovať. Ich podnik je aktuálne hitom a reakcie hostí sú veľmi pozitívne.

Takto dopadol Martinov návrat do Retro Burger & Dinner:

Ďalšiu premiérovú epizódu Na nože uvidíte v stredu 6. marca o 20.30 h na Markíze, druhú časť tretej série si môžete pozrieť priamo tu.

Celá epizóda na Voyo

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie