• Relácie
  • Survivor
  • Už žiadne dohady. Pravda o účasti Rachel v šou Survivor je konečne vonku!

Už žiadne dohady. Pravda o účasti Rachel v šou Survivor je konečne vonku!

Ornella Koktová (podnikateľka)

Ornella (31) pôvodne začínala ako modelka a hosteska. Ako sama hovorí, preslávila ju láska. Konkrétne románik s o 36 rokov starším Jozefom Koktom, ktorý bol v tom čase úspešným podnikateľom a bol ženatý s moderátorkou Gábinou Partyšovou. Dnes sú Ornella a Jozef manželia a majú spolu tri deti. Ako spolu žijú a vychovávajú deti, televízni diváci mohli vidieť v programe Výmena manželiek.

V bulvári sa často objavujú aj Ornellina matka a sestra, ktoré sú tiež výraznými osobnosťami. Napriek tomu, že ju ostatní súťažiaci môžu podceňovať, je rozhodnutá predviesť svoju tvrdú stránku a odolnosť. Na ťažké podmienky je pripravená a nerobí si z nich hlavu. Pozná dobre hru a ide do nej s jasne stanoveným plánom. Chce ukázať svojim deťom, že ich mama je levica, ktorá si dokáže poradiť s kadejakou výzvou.

Ornella Koktová
Ornella Koktová  |  FOTO:  TV Nova

Samuel Krištofič (bojovník MMA)

Bojovníkovi Samuelovi Krištofičovi (34) vo svete MMA športov nikto nepovie inak ako „Pirát“. Na konci minulého roka sa v Oktagone blysol skalpom Karlosa „Terminátora“ Vémolu, ktorého nemilosrdne knockoutoval už v prvom kole. Samuel má za sebou ťažké detstvo. Otec bol alkoholik a matka ho a jeho sestru vychovávala sama. Rodina často nemala peniaze, ale práve táto skúsenosť ho podľa jeho vlastných slov neustále posúva dopredu a pomáha mu byť lepším človekom aj športovcom. Na ostrove má v pláne hrať hru na zloducha s tvárou medvedíka. Je pripravený získať si ostatných súťažiacich predovšetkým svojím humorom.

Samuel „Pirát“ Krištofič
Samuel „Pirát“ Krištofič  |  FOTO:  TV Nova

Ivana Jirešová (herečka)

Ivana (47) sa preslávila rolou v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade, ktorý TV Nova začala vysielať v roku 2005. Okrem neho sa objavila aj v druhej sérii šou Tvoja tvár má známy hlas. Je známa svojím nadšením pre jogu a zdravý životný štýl. V minulosti bola aj redaktorkou módneho časopisu Harper's Bazaar. Prešla si ťažkým rozvodom. So svojím exmanželom mala vyhrotené vzťahy a čelila nepríjemným útokom. Zmierili sa krátko pred jeho úmrtím.

Herečka verí, že život jej posiela príležitosti, ktoré majú zmysel a takto vníma aj svoju účasť v súťaži. Najväčšie obavy má z toho, ako bude schopná vychádzať s ostatnými ľuďmi, pretože sama za seba hovorí, že nedokáže svoje emócie skrývať. Najväčšou výzvou je pre ňu sociálna hra, pretože je pre ňu dôležité jednať s ľuďmi čestne a otvorene. Vie však, že niekedy aj lož k šou Survivor patrí a chce si vyskúšať, či to dokáže.

Ivana Jirešová
Ivana Jirešová  |  FOTO:  TV Nova

Martin Mikyska (komik)

Youtubera a komika Martina Mikysku (30) poznajú ľudia na internete skôr pod pseudonymom Mikýř. Jeho relácia „Mikýřova úžasná púť internetom“ kombinuje spravodajský formát s absurdným humorom. V roku 2021 moderoval hudobné Ceny Anjel, kde spoločne s muzikantom Jordanom Hayom parodovali „oscarovú“ facku Willa Smitha. Mikýř je bývalý úspešný snoubordista a niekoľkonásobný majster Českej republiky v slopestyle.

Do Survivora sa hlásil už v minulosti. Svoju účasť v súťaži berie ako výzvu, ktorá sa neodmieta a verí, že v starobe bude vďačný, že si túto príležitosť nenechal ujsť. Teší sa na športové výzvy a s diskomfortom aj nepríjemnými situáciami plánuje bojovať s humorom. Na ostrove mu budú najviac chýbať jeho priateľka a jazvečík.

Martin „Mikýř“ Mikyska
Martin „Mikýř“ Mikyska  |  FOTO:  TV Nova

Denisa Dvořáková (topmodelka)

Denisa (32) je česká topmodelka, ktorá v roku 2006 vyhrala svetové finále súťaže Elite Model Look. S modelingom začínala v pätnástich rokoch. Predvádzala pre najslávnejších svetových návrhárov Christiana Diora, Burberryho, Chanel, Chloé, Johna Galliana, Karla Lagerfelda, Kenzo, La Perlu alebo Pradu.

Vďaka svojej profesii tiež precestovala celý svet. Pracovala v Paríži, Miláne, Berlíne, Barcelone alebo New Yorku a je tiež držiteľkou svetového titulu Modelka roka. Jej život a kariéra sú splneným snom mnohých dievčat. Denisa rozhodne nie je krehkou a rozmaznanou dievčinou, ako si o nej ľudia myslia. Na svoju účasť v súťaži sa starostlivo pripravovala. Napríklad sa učila, ako rozrobiť oheň pomocou kremeňa.

Denisa Dvořáková
Denisa Dvořáková  |  FOTO:  TV Nova

Sebastian Navrátil (hudobník)

Spevák a skladateľ Sebastian (32) v roku 2012 vystupoval so svojou kapelou v súťaži Česko-Slovensko má talent, ale vtedy veľký úspech nedosiahli. Sebastian sa postupne preorientoval na sólovú kariéru a čoskoro sa mu podarilo preraziť. V roku 2015 bola jeho pieseň „Toulavá“ najprehrávanejšou skladbou českého internetu a získal za ňu aj Českého Slávika 2015 v kategórii Najstreamovanejšia nahrávka.

Za posledný rok zmenil vo svojom živote veľa vecí - rozchod s dlhoročnou priateľkou, zmenu hudobného štýlu... a aj svoju účasť v Survivorovi vníma ako pokračovanie tejto premeny alebo odrazový mostík. Berie ju ako výzvu, v ktorej uplatní svoju prirodzenú súťaživosť a taktiež ako príležitosť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Chce reprezentovať popových spevákov a dokázať, že aj oni sú drsní a majú na to, aby sa popasovali s takou ťažkou výzvou. Jeho súčasnou partnerkou je modelka a víťazka Českej Miss z roku 2016 Andrea Bezděková, ktorá súťažila vlani v reality šou Survivor Česko & Slovensko.

Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil  |  FOTO:  TV Nova

​Yenifer Cao (influencerka)

Yenifer (30) je dcérou vietnamských rodičov, ktorí spolu pracovali v továrni v Rusku a následne sa presťahovali do Nemecka, kde sa Yenifer narodila. Pre problémy s prisťahovalectvom sa však následne musela celá rodina presunúť do Česka. Keďže jej rodičia museli veľa pracovať, zverili svoje deti do strýkovej starostlivosti. Po rokoch sa aj s bratom presťahovala späť do Nemecka, kde jej brat tragicky zahynul pri autonehode. Yenifer sa následne vydala, ale jej manželstvo nemalo dlhé trvanie.

V súčasnej dobe by sa rada viac venovala herectvu. Objavila sa v seriáli Božie mlyny, reality šou Zlatá mládež a v roku 2020 aj v súťaži Masterchef Česko. Rada by svojou účasťou v súťaži ľuďom a svojim blízkym ukázala, že to, ako sa prezentuje na sociálnych sieťach, je len fasáda a že v živote je nutné prekonávať ťažké veci, aby človek dosiahol niečo výnimočné.

Yenifer Cao
Yenifer Cao  |  FOTO:  TV NOVA

Jakub Bína (tréner)

Od roku 2005 je Jakub (39) spevák kapely Skyline, v ktorej vystupuje pod prezývkou MC Jacob. Neskôr sa začal venovať fitnes a v súčasnosti pracuje ako osobný tréner. V tejto úlohe sa predstavil v programe Naspäť na vrchol. Všetko, čo v živote robí, ho stopercentne napĺňa. Do Survivora šiel kvôli tomu, že miluje americkú verziu tejto reality šou.

Na prvý pohľad pôsobí Jakub ako veľký drsniak, ale zároveň dokáže byť veľmi empatický. Každý deň pracuje s ľuďmi, takže sa v nich vyzná. Vie o sebe, že je dosť tvrdohlavý, čo môže byť v šou nevýhoda. Chcel by hrať čestne, aby nemusel nikoho klamať. Aj keď nevyhľadáva konflikty, keď niekto pôjde proti nemu, tak sa rozhodne len tak nedá. Jeho najväčšou obavou je, že sklame sám seba.

Jakub Bína
Jakub Bína  |  FOTO:  TV NOVA

Ďalšie mená nájdete na nasledujúcej strane:

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie