Zachránené životy: 184. a 185. epizóda

Zachránené životy: 184. a 185. epizóda
Zdroj: ATV

Ferhat a Hazan na pár vzácnych sekúnd úplne zabudnú na všetko navôkol, keď sa stretnú pred domom toho diabla Genca.

Úbohá Hazan (Gülper Özdemir) je v bezvedomí, keď predstavou spoločnej smrti posadnutý Tarık (Beran Soysal) ju i seba prezlečie do vopred pripravených slávnostných šiat a spustí časovač pripevnený k podomácky vyrobenej bombe. Ferhat (Ali Ersan Duru), ktorý sa napriek množstvu vražedných pascí približuje k ich úkrytu, netuší, že im všetkým pomaly, ale isto dochádza čas... Keď sa zúfalá Nilüfer (Ayten Soykök) odváži konfrontovať Genca (Ugur Çavusoglu), od sadistického manžela sa dočká len ďalších nechutných urážok a tvrdých úderov. Tahir (Ulaş Tuna Astepe) po priateľovom telefonáte neváha ani minútu a ponáhľa sa mu na pomoc. No keď sa s Ferhatom konečne dostanú až k Hazan a chrapúň Tarık sa zbabelo vyparí ako para nad hrncom sa a zamkne ich v miestnosti s výbušninou, odpočet k nej pripojený ukazuje len o čosi viac ako tri minúty – a kým sa rozhodnú, či odpojiť zelený alebo červený drôt, dokonca klesne pod jednu... Alimu (Temmuz Gürkan Karaca) padne zo srdca obrovský kameň, keď po nekonečných minútach mučivej neistoty na lesnej ceste, v oblasti s prakticky žiadnym telefónnym signálom, opäť uvidí priateľov živých a zdravých. Genco síce odvezie Tarıka z miesta činu, no nie azda preto, aby syna dostal do bezpečia, ale aby si na ňom kruto vybil nahromadenú zlosť a frustráciu a... Aby ho prinútil výmenou za „záchranu“ bez reptania urobiť všetko, čo mu prikáže – vrátane sobáša s Mercan (Belfu Benian)! Keď pani Saniye (Nurşim Demir Murat) Tahirovi zlostne vyčistí žalúdok, že síce neustále zachraňuje svet a pomáha všetkým ostatným, no Mustafovi (Sinan Tuzcu) s Asiye (Öykü Gürman) nie, Nefes (İrem Helvacıoğlu), ktorá si o obľúbených švagrovcov robí veľké starosti, nemôže inak, len dať svokre za pravdu... Kým Melek (Asya Kasap) a Hanife (Rüçhan Çalışkur) neveriacky počúvajú, aké neuveriteľné nezmysly zo seba zmätená Nilüfer súka, právom nahnevanej Hazan definitívne dôjde trpezlivosť – aj s mamou, aj s nevlastným otcom! Na rovnakú lož, hoci z iných úst, však rovnako prudko ako ona zareaguje i niekto iný. Správne, Ferhat.

Nefes pohľad na rezignovanú Asiye, ktorá sa domov vráti len pobaliť si veci, láme srdce. Vďaka ráznej pani Saniye a jej vskutku nečakanému rozhodnutiu sa však obom jej nevestám expresne vráti na tvár úsmev! Mustafovi však vôbec nie je do smiechu – akoby sa ho dám boh rozhodol potrestať za to, že nevie držať ústa a hneď vytresne, čo má na jazyku. Ferhat a Hazan na pár vzácnych sekúnd úplne zabudnú na všetko navôkol, keď sa, poháňaní spravodlivým hnevom, stretnú pred domom toho diabla Genca. Ťažko povedať, kto nečakaným vývojom udalostí u Kaleliovcov zaskočený viac – či Esma (Duygu Üstünbaş) alebo hodža Osman (Sait Genay)... Hoci ju sústavne ponižuje, uráža a týra nielen emocionálne a psychicky, ale aj fyzicky, Nilüfer pri Gencovi stále zostáva – akoby to skrátka nedokázala, akoby ani nemala inú možnosť...

Pustiť Melek späť do domu toho tyrana je pre Hazan veľmi ťažké, no s ťažkým srdcom to predsa len urobí. Kvôli mame... Nefes a Tahirom vymyslia, ako dať Mustafovi a Asiye šancu udobriť sa!

Sledujte v utorok, 7. februára, o 22.30! 

Galéria

Zdieľať

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie