• Šoubiz
  • Krásna potvora z Dvoch tvárí Istanbulu: Vždy som dúfala, že sa Seniz zmení k lepšiemu

Krásna potvora z Dvoch tvárí Istanbulu: Vždy som dúfala, že sa Seniz zmení k lepšiemu

Krásna potvora z Dvoch tvárí Istanbulu: Vždy som dúfala, že sa Seniz zmení k lepšiemu

Čo by krásna ryšavka na svojej postave zmenila?

Turecká herečka Mine Tugay v úspešnom seriáli Dve tváre Istanbulu bravúrne stvárňuje diablicu Seniz. Červenovlasá kráska v rozhovore odhalila, že jej stvárnenie Seniz dalo zabrať a vždy dúfala, že jej charakter sa zmení k lepšiemu.

FOTO:  archív Mine Tugay

Ako sa vám stvárňovala Seniz?
Mine Tugay: Ťažko, najmä pre drsnosť scén. Povedali mi, že ich nebude veľa, ale nakoniec to tak nebolo. Neznášam násilie v televízii a nerada som jeho súčasťou. Zlo postavy bolo ťažké pochopiť, dokonca aj s jej traumami z minulosti. Vždy som si myslela, že sa zmení k lepšiemu...

Akým spôsobom by ste ju zmenili?
M. T.: Keďže lásku chápala sebecky, nikdy nemala priateľov a bola uväznená vo svojom chaotickom svete. Vykúpila by sa, keby sa tak nebála čeliť svojmu tvrdému srdcu.

Máte dokonalú postavu. Staráte sa o svoje telo?
M. T.: Myslím si, že herec by sa mal o svoje zdravie a postavu starať takmer ako športovec celý život. Nemyslím tým dodržiavať tvrdú disciplínu, ale chrániť sa. Dozvedela som sa to od Yildiz Kenterovej, známej tureckej herečky, ktorá bola mojou učiteľkou.

Ako ste sa dostala k herectvu?
M. T.: Vyštudovala som divadlo na Štátnom konzervatóriu Istanbulskej univerzity a neskôr pokročilé herectvo na univerzite v Bahçeşehire. Teraz som sa zapísala na sociológiu. Vždy som rada študovala, ako dieťa som snívala o tom, že budem mať päť rokov, aby som mohla chodiť do školy.

Aké sú vaše ďalšie záľuby?
M. T.: Čítanie, pozeranie seriálov, joga, prechádzky... Sú súčasťou môjho života, najmä preto, že v dôsledku pandémie trávim viac času doma.

Sledujte seriál Dve tváre Istanbulu od pondelka do štvrtka večer o 20.30 h na Doma alebo v predstihu na VOYO.

Najnovšie videá