• Šoubiz
  • Princovi Williamovi a Kate sa práve zmenil život

Princovi Williamovi a Kate sa práve zmenil život

Princovi Williamovi a Kate sa práve zmenil život

William sa stal novým následníkom trónu.

Princovi Williamovi a jeho manželke Kate sa po úmrtí britskej panovníčky kráľovnej Alžbety II. zmenil život. Aspoň čo sa poradia na trón či titulov týka. William a Kate budú používať nové tituly.

Po Charlesovi, novom kráľovi, a jeho manželke Camille, zdedili William a Kate tituly vojvoda a vojvodkyňa z Cornwallu, ale aj princ a princezná z Walesu. Okrem toho používajú aj svoje staré tituly, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge.


Novým kráľom je Charles. Už je známe, aké si vybral meno

V okamihu smrti kráľovnej Alžbety II. sa novým kráľom stal jej syn Charles, už bývalý princ z Walesu. Aby však mohl byť korunovaný za kráľa, musí prejsť niekoľkými praktickými a tradičnými krokmi.

TIP: FOTOGALÉRIA: Najkrajšie okamihy v živote kráľovnej Alžbety II.

Jedným z prvých krokov je, že sa musí rozhodnúť, aké meno príjme ako nový vladár. Bude Charles III. alebo prijme nové meno? Napríklad krstné meno jeho starého otca Georgea VI. bolo Albert, ale vládol pod jedným zo svojich stredných mien. Charles by si tak mohol vybrať jedno zo svojich štyroch mien - Charles Philip Arthur George. Ako však potvrdil Clarence House, Charles bude panovať ako kráľ Charles III.

Čo bude nasledovať ďalej, si prečítajte TU.

Po smrti kráľovnej spustili tajný plán

Po smrti kráľovnej sa v Británii spustila akcia Jednorožec. Ide o presný postup krokov, ktoré majú nasledovať po smrti Alžbety II.; Plán, ktorý vznikol v roku 1960, mal spočiatku kódové označenie London Bridge. Teraz je však všetko inak. Viac sa dočítate TU!

Galéria

Najnovšie videá