• Šoubiz
  • Veľká pocta pre Vladimíra Kobielskeho. Ukáže sa v novej úlohe

Veľká pocta pre Vladimíra Kobielskeho. Ukáže sa v novej úlohe

Veľká pocta pre Vladimíra Kobielskeho. Ukáže sa v novej úlohe

Herec sa tejto úlohy už nevie dočkať.

Už tento týždeň, v sobotu 11. februára 2023, sa v Obecnom dome v Prahe uskutoční 9. ročník Česko-Slovenského plesu, ktorý sa ponesie v slávnostnom duchu pripomienky 30. výročia založenie oboch krajín - Českej republiky a Slovenskej republiky. Záštitu nad podujatím prevzali úradujúci prezident Českej republiky Miloš Zeman a prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Slávnostným večerom prevedie moderátorská dvojica Michaela Mauerová a Vladimír Kobielsky.

„Je to pre mňa česť stretnúť sa s priateľmi pri takejto skvelej príležitosti. Som ročník 1975, preto spojenie Čechov a Slovákov je pre mňa stále aktuálne a vzácne. Česko-Slovenský ples má zároveň výnimočný glanc a je pod záštitou oboch prezidentov. Teším sa, že ho budem moderovať,” povedal Vladimír Kobielsky.

Hosťom plesu budú tento rok spievať hlavné hviezdy večera - kapela Chinaski, legendy česko-slovenskej hudobnej scény Lenka Filipová a Václav Neckář a spolu s nimi slovenská popová hviezda Zuzana Smatanová a operný spevák Martin Babjak. Na hlavnom pódiu zahrajú do tanca Rozhlasový Big Band Gustava Broma so sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa a nebude chýbať ani FS Limbora.

Úlohy ambasádorky charity prevzala známa moderátorka Lucia Hablovičová, ktorá každý rok vyberá charitatívny projekt plesu. Na túto úloha sa pripravuje vždy dôkladne, keďže je to veľká zodpovednosť.

„Je to záväzok. Myslím si, že je to najprestížnejší ples, ktorý sa koná v Čechách a na Slovensku a nemá konkurenciu. Nielen čo sa týka prostredia, príprav, keteringu či programu. Organizátori si dávajú neskutočne záležať na všetkých častiach večera. O to väčší záväzok je pripraviť sa na neho dostatočne a nepodceniť to. Rovnako ako každý rok aj tentokrát chystáme šaty s Borisom Hanečkom. Pre nás je to tiež výzva, pretože sa snažíme tú našu latku nepodliezť a nie je to už úplne jednoduché po toľkých rokoch spolupráce,” prezradila Lucia.Najnovšie videá