• Šoubiz
  • Daniel Heriban dva dni pred smrťou nakrúcal nový projekt: Reakcia kreatívneho producenta

Daniel Heriban dva dni pred smrťou nakrúcal nový projekt: Reakcia kreatívneho producenta

Daniel Heriban dva dni pred smrťou nakrúcal nový projekt: Reakcia kreatívneho producenta

Herec nakrúcal minisériu, v ktorej stvárnil postavu jemu šitú na mieru.

Slovensko otriasla smutná správa. Vo veku 43 rokov nás opustil herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa portálu noviny.sk zomrel na zástavu srdca, pričom mal predtým zdravotné ťažkosti a bol aj v nemocnici, pretože ho trápila bolesť chrbta.

​Daniel Heriban ešte v pondelok pracoval na pripravovanej minisérii pod značkou Voyo Originál s názvom Metóda Markovič: Hojer, ktorá prinesie skutočný príbeh o brutálnom sériovom vrahovi Ladislavovi Hojerovi.

„Úprimne som odvtedy, čo ma zastihla správa o smrti Dana Heribana, úplne v šoku a myslím na jeho rodinu. Postava Hojerovho obhajcu Štefana Žabimajerského je jedna z mojich najobľúbenejších z celej série. Dano Heriban bol pre túto rolu ako stvorený, pretože oplýval rovnakými vlastnosťami. Bol to poctivý, zodpovedný profesionál a zároveň veľmi citlivý človek. Jedným výrazom tváre dokázal zahrať to, na čo iní potrebujú mnoho slov. Česť jeho pamiatke,“ povedal kreatívny producent Voyo Tomáš Hruška.

Nová postava Daniela Heribana
Nová postava Daniela Heribana  |  FOTO:  TV Markíza

​„Celý štáb minisérie Metóda Markovič: Hojer je touto správou zdrvený. Stalo sa tak pár dní pred koncom natáčania. Popri pocte vyšetrovateľovi Jiřímu Markovičovi bude tak aj pamiatkou na jeden z najväčších súčasných talentov nielen slovenskej hereckej scény,“ dodal.

Galéria

Dano ďakujeme za všetko. Nikdy nezabudneme. 

Najnovšie videá