• Šoubiz
  • Výsledky pitvy herca Dana Heribana sú známe

Výsledky pitvy herca Dana Heribana sú známe

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uvažuje nad preverením okolností jeho úmrtia.

Hercovo telo bolo podľa informácií SME na pitve a príčinou úmrtia bola akútna disekcia aorty. Je to náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela. Ide o tepnu, ktorá vychádza zo srdca a zásobuje krvou celý organizmus.

​Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uvažuje, že preverí okolnosti hercovho úmrtia. A to napriek tomu, že nikto nepodal podnet, ale z vlastného rozhodnutia.

​Daniel Heriban trpel bolesťami chrbta už v pondelok, v utorok ráno dokonca navštívil urgent, odtiaľ ho však poslali domov. No a v stredu ráno skonal. ​Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v piatok poobede oznámil, že podnet na prešetrenie nikto nepodal, no úrad začal konať sám.

„Úrad podľa ustanovenia § 43b ods. 1 písm. a) zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov môže vykonať dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj z vlastného podnetu úradu. Úrad aktuálne tento prípad posudzuje, nateraz však nemá dostatok relevantných informácií. Dôvody pre dohľad z vlastného podnetu v súčasnosti analyzujeme,“ povedala denníku Nový Čas hovorkyňa Monika Hudecová.

Najnovšie videá