Moderátora zastrelili pred vlastným domom

Moderátora zastrelili pred vlastným domom

O život ho pripravili ozbrojenci na motorke.

Filipínskeho rozhlasového moderátora Cresenciana Bunduquina zastrelili v stredu pred jeho domom v meste Calapan neznámi ozbrojenci na motorke. Informovala o tom miestna polícia. Bunduquinov syn jedného z útočníkov pri úteku z miesta činu zrazil autom, v dôsledku čoho ozbrojenec zomrel.

„Ďalšiemu podozrivému sa podarilo utiecť. V súčasnosti stále prebieha pátranie,“ povedal policajný veliteľ Samuel Delorino. Bunduquin (50), moderátor rádia 101.7 DWXR, je už tretím novinárom, ktorého zavraždili od vlaňajšieho júla, keď funkciu hlavy štátu na Filipínach prevzal Ferdinand Marcos mladší.

Posledná vražda sa odohrala pred menej ako rokom, keď rozhlasového hlásateľa Percivala Mabasu zastrelili vo filipínskom hlavnom meste Manila počas cesty do práce.

Smutnej udalosti sme sa venovali aj v utorok 30. mája. Verejnosť sa lúčila s talentovaným hercom a hudobníkom Danielom Heribanom. Pietna spomienka sa konala v novej budove SND a posledné zbohom mu prišli dať nielen kolegovia, priatelia a manželka Kamila, ale aj jeho fanúšikovia, ktorí merali naozaj dlhú cestu.

Galéria

Najnovšie videá