• Šoubiz
  • Generálka pred koncertom Kontrafaktu: Málokto by takú závažnú vec ustál ako oni

Generálka pred koncertom Kontrafaktu: Málokto by takú závažnú vec ustál ako oni

Hudobníci nám opísali problém, ktorý mohol ohroziť celý koncert, dokonalú atmosféru a super náladu však nič nepokazilo.

V sobotu sme s kamerou mapovali najväčší koncert legendárnej kapely Kontrafakt vo vypredanej O2 arene v Prahe. S kamerou sme sa dostali aj na generálku a už počas príprav sme mali zimomriavky, pretože sme vedeli, že večer „odpália“ šou, ktorá sa stane míľnikom československej hip-hopovej scény.

Aj keď na prvý pohľad všetko vyzeralo perfektne, na skúške sa predsa len vyskytol problém, ktorý narástol do celkom veľkých rozmerov.

Galéria

​Hudobníci nám tesne pred koncertom prezradili, že táto chyba mohla ohroziť celý koncert a Rytmus po koncerte bližšie opísal, čo presne sa dialo. Chalani sa však zachovali absolútne profesionálne a na ich dobrej nálade im to neubralo a nikde nebol cítiť žiaden stres.

Prípravy najväčšieho koncertu Kontrafaktu

Len pódium, na ktorom sme ich mohli vidieť, stálo viac ako 700-tisíc eur. O architektúru sa postaral dizajnér Martin Hruška, ktorý má na konte aj šou svetoznámych interpretov. Ten potvrdil, že väčšie pódium na česko-slovenskej pôde ešte nestaval. V O2 arene tak nechýbala ani LED obrazovka vo veľkosti osemposchodového paneláka či obrovské predmety, ktoré sa fanúšikom presúvali nad hlavou. Jedným z nich bol aj veľký mesiac a pôsobilo to naozaj efektne. 

Na šou pracovali ľudia z piatich krajín. Na tom, že koncert nabral svetové rozmery, sa rozhodne podieľali aj promotéri Tomáš Snášel, David Snášel a Jiří Pikrt z Mafia Records.

​Kto si nestihol kúpiť lístok na koncert v Prahe, nemusí smútiť. Šou Kontrafaktu si môžete vychutnať už 9. 2. 2024 v Bratislave v TIPOS Aréne - Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Lístky sú dostupné v sieti Ticketportal.

Najnovšie videá