• Šoubiz
  • Boj so zákernou chorobou prehrala: Patrícia Burda Janečková zomrela vo veku 25 rokov

Boj so zákernou chorobou prehrala: Patrícia Burda Janečková zomrela vo veku 25 rokov

Boj so zákernou chorobou prehrala: Patrícia Burda Janečková zomrela vo veku 25 rokov

Smutnú správu potvrdila jej manažérka.

Mladá a talentovaná speváčka bojovala so zákerným onkologickým ochorením, ktorému v nedeľu 1. októbra podľahla. Píše denník Nový Čas a správu pre ČTK potvrdila jej manažérka Jana Švábová.

Galéria

Prvýkrát očarila verejnosť už ako 12-ročná a dokonalým spevom ovládla súťaž Talentmánia. Hneď po víťazstve v speváckej šou, ktorú sme vysielali spolu s televíziou Nova, vydala vlastný debutový album. Po súťaži odštartovala jej kariéra a získala mnoho ocenení, účinkovala s mnohými symfonickými orchestrami.

​S bolestivou správou o svojej diagnóze sa zdôverila na sociálnej sieti vo februári 2022. Priaznivcom s veľkou bolesťou oznámila, že napriek množstvu koncertov a predstavení, ktoré si naplánovala, ju čaká celkom iný program - náročný boj s ochorením.

„Drahí priatelia, tento rok mal byť plný krásnych koncertov a divadelných predstavení. Všetko je inak. Pred pár dňami som od lekárov zistila, že ma čaká veľký boj. Rakovina bola, je a bude medzi nami, aj keď som si vždy myslela, že mladý rovná sa zdravý, nie je tomu tak. Výsledky biopsie preukázali zhubný nádor poprsia,“ napísala vtedy ťažko sa čítajúce slová Patrícia.

Janečková sa narodila v Nemecku slovenským rodičom, vyrastala a žila v Ostrave, kde absolvovala operný spev na Janáčkovom konzervatóriu. Vystupovala na festivaloch v Česku i zahraničí. Ako sólistka účinkovala s mnohými českými a slovenskými symfonickými a komornými orchestrami a pôsobila v Moravskosliezskom Národnom divadle.

V júni tohto roka sa vydala za herca Vlastimila Burdu a označila to za „najkrajší deň jej života“. Práve on bol jednou z najväčších opôr pri ťažkej liečbe, povedala Janečková.

Na medzinárodnej scéne vďaka opernému spevu zažiarila v roku 2014 ako absolútna víťazka speváckej súťaže Concorso Internazionale Musica Sacra v Ríme.

Patrícia sa vydala za svoju lásku Vlastimila:

Pozrite si finálové vystúpenie Patrície v šou Talentmánia:

Najnovšie videá