• Šoubiz
  • Je známa príčina smrti speváka jednej z najlegendárnejších vianočných piesní

Je známa príčina smrti speváka jednej z najlegendárnejších vianočných piesní

Je známa príčina smrti speváka jednej z najlegendárnejších vianočných piesní

Podrobnosti zverejnila jeho manželka.

Manželka Shanea MacGowana zverejnila príčinu smrti svojej milovanej polovičky. Spevák jednej z najlegendárnejších vianoční piesní Fairytale of New York bojoval s vírusovou encefalitídou a z nemocnice ho prepustili len minulý týždeň. Zomrel vo štvrtok v skorých ranných hodinách doma v Dubline obklopený rodinou.

Victoria Mary Clarke podľa New York Times uviedla ako príčinu jeho smrti zápal pľúc. Podrobnosti o pohrebe frontmana kapely The Pogues zatiaľ nezverejnili.

​MacGowan sa narodil v anglickom grófstve Kent, bol synom írskych prisťahovalcov. Od roku 1982 až do rozpadu skupiny The Pogues v roku 2014 bol jej lídrom. S danou formáciou vydal sedem štúdiových albumov a päť koncertných albumov. MacGowan o svojej diagnóze encefalitídy informoval koncom minulého roka. Podľa britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) ide o nezvyčajné, ale vážne ochorenie. Od roku 2015 MacGowan tiež používal invalidný vozík po tom, ako sa zranil pri páde.

V roku 2018 mu v dublinskej National Concert Hall udelili cenu za celoživotné dielo. O jeho živote vznikol i dokumentárny film Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan (2020). Írsky prezident Michael Higgins označil MacGowana za jedného z „najväčších hudobných textárov“.

Najnovšie videá