• Šoubiz
  • Africká légia v Žiline: Bojujú s chladom, pomáhajú im slovenské nadávky!

Africká légia v Žiline: Bojujú s chladom, pomáhajú im slovenské nadávky!

Hrať v Európe je pre nich splneným snom, ale nie všetko je tu ideálne.

Futbalový klub MŠK Žilina dáva veľký priestor talentovaným hráčom z Afriky. V Ghane má dokonca svoju pobočku - v meste Accra funguje tím MŠK Žilina Africa, kde sa sústreďujú najtalentovanejší futbalisti zo širokého okolia. Práve odtiaľ sa môžu najľahšie dostať na Slovensko a potom ďalej do Európy. Samozrejme, ak na to majú. Aj v súčasnosti pôsobí v Žiline početná africká légia hráčov, pre ktorých to znamená splnený sen.

​V Žiline našli druhý domov a vlastne aj druhú rodinu. S mladými spoluhráčmi si rozumejú, vytvorili sa silné priateľstvá a sú veľmi radi, že dostali šancu. V Afrike je totiž množstvo talentovaných hráčov, len jednoducho nemajú takú príležitosť odísť do sveta, ako sa to podarilo im. No ani na Slovensku nie je všetko ideálne. Pre chalanov z tropického pásma je najväčším nepriateľom chlad. Bojujú proti nemu aj pomocou šťavnatých slovenských vulgarizmov!

Premiérovú štvrtú epizódu športového dokumentu Do neba a do pekla: Generácia Žilina nájdete už teraz iba na Voyo!

Siedmeho februára o 16.30 h môžete exkluzívne tiež na Voyo sledovať napínavý zápas osemfinále mládežníckej Ligy majstrov, v ktorom bude o postup bojovať MŠK Žilina U19 a Borussia Dortmund U19.

Najnovšie videá