• Šoubiz
  • Čakali by ste takéto spojenie? Adam Ďurica má pieseň s Petrom Lipom

Čakali by ste takéto spojenie? Adam Ďurica má pieseň s Petrom Lipom

Vypočujte si ich spoločnú skladbu s názvom Chcel by som vedieť.

Adam Ďurica vydal novú skladbu s názvom Chcel by som vedieť. Spevák spojil sily s legendou slovenskej džezovej scény Petrom Lipom.

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa poznáme. Tak som jedného dňa napísal pieseň, v ktorej som od Petra chcel vedieť, ako to je, lebo ja som stále ešte ten mladý a neskúsený, to je ten hlavný motív našej spoločnej piesne Chcel by som vedieť. Som naozaj veľmi rád, že s tým súhlasil, a že sme ju aj nahrali,“ povedal o vzniku skladby Adam. „A postupne sa od toho bude odvíjať ďalší rad aktivít,“ načrtol Adam.

„Pravdupovediac, my sme na tom robili už veľmi dlho, ale ono sa to pieklo na takom malom pomalom ohníčku. Postupne sa nám všetko začalo viac a viac prepájať cez hudobníkov, s ktorými účinkujeme, mali sme v kapelách a do dnešných dní máme. A keďže sme obaja muzikanti, speváci, robíme pesničky, vidíme svet rovnakými očami, takže to celkom prirodzene vyústilo do tejto podoby,“ pripojil sa Peter Lipa.

„Okrem toho, že máme túto novinku, tak pre mňa bol ďalší krok spoločné koncerty. V mojej kapele sú teraz Oskar Rózsa, Marcel Buntaj a Eugen Vizváry, čo sú všetko hudobníci, ktorí s Petrom už hrali a dlho ho sprevádzali na koncertoch a takto sa nám podarilo vytvoriť most, ktorý nás dal dohromady. Sme nielen muzikanti, ale aj kamaráti, zahráme si spoločne dobrú hudbu, čo nás teší a hlavne stále baví. Bude to ,limitka‘ koncertov a bude ich päť. A začneme už na začiatku apríla v klube Blue note v Novom meste nad Váhom, a pokračujeme Trenčín, Topoľčany, Liptovský Mikuláš a Prešov. Srdečne tak pozývame všetkých, aby si to prišli spoločne užiť s nami,“ dodal Adam.

Spoločná skladba Adama Ďuricu a Petra Lipu s názvom Chcel by som vedieť má aj svoju obrazovú podobu, o ktorú sa postaral Laco Rychtárik. Zachytáva proces vzniku piesne a okrem Petra Lipu a Adama Ďuricu sa v nej ukáže aj Matej Turcer. Ten sa postaral o finálny mix a mastering skladby.

Najnovšie videá