• Šoubiz
  • Influencerka Bejba navštívila školu. Deti varovala pred nástrahami sociálnych sietí

Influencerka Bejba navštívila školu. Deti varovala pred nástrahami sociálnych sietí

Známa influencerka Bea Rusnáková, alias Bejba, prehovorila o klamlivosti a nenávisti na sociálnych sieťach.

Urobila tak na besede, ktorú ako vzdelávací projekt pre školy zorganizovala knižnica v jej rodnom meste. Žiaci základnej školy, ktorú kedysi navštevovala aj Bejba, tak získali informácie o online svete z prvej ruky.

Osveta na základnej škole

Sociálne siete sú pre mladých ľudí často neodlúčiteľnou súčasťou všedných dní. Ak im však chýba kritické myslenie, ľahko môžu prepadnúť negatívnym myšlienkam a nenávisti.

V knižnici vo Veľkom Krtíši sa preto zrodil nápad, ako mladšej generácii pomôcť v používaní sociálnych sietí. Rozhodli sa na tamojšej základnej škole urobiť osvetu.

„Často sa stretávame zo strany mládeže s rôznymi druhmi násilia, vulgarizmov a agresivity. Naším hlavným zámerom bolo takýmto negatívnym vplyvom predchádzať,“ vysvetlil zamestnanec knižnice Jaroslav Hanko.

Porozprávala aj o svojej práci

Keď rozmýšľali, koho oslovia, ako prvá im napadla Bejba. Rozhodli sa pre ňu práve preto, že pochádza z Veľkého Krtíša. Tá im prisľúbila, že deťom porozpráva o zákutiach svojej práce influencera.

Bejbu do sveta šoubiznisu vystrelili šou. Najskôr bojovala na Farme, vlani sa pokúšala získať srdce ženícha v Ruži pre nevestu.

O pravde a lži na sociálnych sieťach prišla hovoriť nielen pred žiakmi, ale aj pred svojou najväčšou kritičkou – tou je jej mama a učiteľka slovenského jazyka v jednom.

Nenávistné komentáre

Študentom porozprávala, čo sa naozaj skrýva za dokonalými fotkami na sociálnych sieťach.

„Väčšina influencerov ukazuje len to, čo chce. Je potrebné ukazovať, že aj my sme len bežní ľudia a máme aj zlé dni,“ hovorí Bejba.

Po Farme aj Ruži pre nevestu schytala vlnu kritiky. Deťom poradila aj to, ako sa vyrovnať s nenávistnými komentármi.

Hovorí, že ich musíte jednoducho ignorovať. „Keď im nedáte priestor rozvíjať tú negatívnu energiu, udupete to,“ dodáva.

Najnovšie videá