Ľudia kritizujú kráľovskú rodinu v ťažkých časoch: Ako je toto možné?

26. 03 2020 11:07 | tasr
Kráľovská rodina
Kráľovská rodina Foto: Profimedia.sk

V stredu sa na rodinu valila jedna kritika za druhou.

Britský princ Charles (71), ktorému tento týždeň zistili nový koronavírus, nepreskočil bežné poradie čakateľov na testy vzhľadom na jeho zdravotný stav a príznaky ochorenia. Uviedol to vo štvrtok štátny tajomník britského ministerstva zdravotníctva Edward Argar ako reakciu na obrovskú vlnku kritiky, ktorá sa na kráľovskú rodinu spustila.

Princa Charlesa testovali na nový koronavírus. Výsledok je pozitívny!

Princ má totiž podľa oficiálnych zdrojov len mierne príznaky a množstvo ľudí musí čakať na testovanie napriek tomu, že ž u nich chroba pokročila. Preto sa domnievali, že princ z Walesu bol uprednostnený.

profimedia-0432052105.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

"Rozumiem tomu tak, že jeho symptómy a stav zodpovedali kritériám ochorenia," uviedol Argar v odpovedi na kritiku, prečo dedič britského trónu dostal pri testovaní prednosť pred miliónmi zdravotníckych pracovníkov. "Princ z Walesu sa nepredbehol," zdôraznil predstaviteľ ministerstva.

Podľa zdroja z Buckinghamského paláca princa otestovali pre jeho vek a tiež anamnézu. Bližšie podrobnosti však zdroj neuviedol. Princ sa v súčasnosti nachádza v samoizolácii v Škótsku s miernymi príznakmi choroby COVID-19.

Jeho úrad informoval, že nie je možné zistiť, od koho sa vírusom nakazil, vzhľadom na množstvo stretnutí, ktoré v uplynulých týždňoch absolvoval v rámci svojich povinností. Podľa denníka DailyMail sa však 10. marca okrem iných stretol s monackým kniežaťom Albertom II., ktorému taktiež potvrdili COVID-19.

Komentáre ( 0)