Potvrdil sa ten najhorší scenár. Seriálovú hviezdu našli mŕtvu († 33)

14. 07 2020 08:30 | tasr, dg
Našli telo Nayi Rivera
Našli telo Nayi Rivera Foto: Profimedia.sk

Slová policajného šéfa o tom, ako zrejme došlo k tragédii, trhajú srdce.

Telo 33-ročnej americkej herečky Nayi Rivera našli v pondelok (13. júla) v kalifornskom jazere Piru, kam sa minulú stredu (8. júla) vydala na výlet na člne so svojím štvorročným synom Joseym Dorseym. Informovala o tom miestna polícia.

Po prvotnej obhliadke tela neboli nájdené nijaké znaky toho, že by išlo o vraždu či samovraždu, povedal na tlačovej konferencii Bill Ayub, šéf polície v kalifornskom okrese Ventura.

Naya Rivera
Foto: Profimedia.sk
 

„Sme si istí, že telo, ktoré sme našli, patrí Nayi Rivera,“ uviedol Ayub s tým, že tomu nasvedčuje miesto, kde ju našli, ako aj jej vzhľad, oblečenie a stav tela. Jej telo bolo prevezené za účelom vykonania pitvy a potvrdenia jej identity na základe odtlačkov chrupu, dodal Ayub. Poznamenal však, že v oblasti jazera Piru neboli nahlásené žiadne ďalšie nezvestné osoby.

Naya Rivera, ktorá sa preslávila v muzikálovom seriáli Glee, sa zrejme nešťastnou náhodou utopila na výlete v prenajatom člne, na ktorý sa vybrala spolu so svojím synom. Po tom, čo v stredu (8. júla) popoludní v člne našli len jej spiaceho syna bez dozoru, rozbehla sa rozsiahla pátracia akcia s využitím potápačov, hliadkovacích člnov a vrtuľníkov.

Za možnú príčinu utopenia označil policajný šéf silné prúdenie vody v jazere. Herečke sa podľa jeho slov zrejme po tom, čo prúd začal unášať čln, podarilo dostať von z vody jej syna, avšak nemala už dosť síl na to, aby vyšla z vody aj ona sama. 

Ešte v ten deň pritom zverejnila na sociálnej sieti Instagram spoločnú fotku so synom, ku ktorej napísala: "len my dvaja".

zdroj: Instagram/nayarivera

Za herečku sa modlilo obrovské množstvo ľudí, nielen jej hereckí kolegovia, ktorí verili, že sa nájde živá. Žiaľ, nestalo sa. Jej kolegovia zo seriálu Glee sa takto zišli na strane jazera, kde Naya Rivera zmizla.

zdroj: Instagram/people

Komentáre (0)