Herečka tragicky zahynula, už sú známe výsledky pitvy. Z tohto až zamrazí

15. 07 2020 11:30 | nb
Naya Rivera so synčekom.
Naya Rivera so synčekom. Foto: Profimedia.sk

Stačila jediná vec a dnes by ešte žila. Po jej smrti spravili jej kolegovia nečakané gesto.

Naya Rivera, ktorá zmizla po výlete na lodi a štyri dni nato ju našli mŕtvu, zanechala po sebe synčeka Joseyho. Tragédia, ktorá otriasla Hollywoodom, spustila obrovskú vlnu reakcií. Rodina, slávni kolegovia aj fanúšikovia sú v slzách.

Herečka sa nešťastnou náhodou utopila tesne po tom, ako z vody zachránila svojho synčeka, ktorý celú tragédiu videl. Tvorcovia seriálu Glee, ktorý ju preslávil, sa preto rozhodli postarať sa o jeho budúcnosť a spravili nádherné gesto, za ktoré by Naya určite bola nesmierne vďačná. Ryan Murphy, Brad Falchuck a Ian Brennan založili univerzitný fond pre dnes len štvorročného chlapčeka a postarať sa tak o jeho budúcnosť.

Už počas pátrania po tele boli na kalifornskej pláži prítomní mnohí kolegovia zo seriálu. Nayine telo sa našlo presne sedem rokov po tom, ako sa ďalšia hviezda seriálu, Cory Monteith, predávkoval, z čoho mnohým hercom behá mráz po chrbte.

Naya prehrala svoj boj s prírodným živlom, keď ju aj synčeka začal strhávať silný prúd v jazere Piru, ktoré sa nachádza 80 kilometrov severne od Los Angeles. Herečka si prenajala loďku a keď plávali, zachránila najprv syna, no na svoju záchranu jej už nezvýšili sily. Chlapčeka o tri hodiny nato našli spiaceho v loďke, oblečenú mal záchrannú vestu. Herečkina vesta však bola po celú dobu v lodi.

"Ďakujeme obyvateľom a polícii za to, ako sa zanietili pre to, aby Nayu našli. Sme nesmierne vďační hrdinke, ktorá objavila jej telo a ďakujeme aj jej priateľom a fanúšikom za neuveriteľnú podporu," vyjadrila sa herečkina agentka v mene celej rodiny a zároveň poprosila médiá o rešpektovanie ich súkromia.

Naya Rivera bola nezvestná od minulého týždňa, v súčasnosti je už oficiálne potvrdené, že zomrela v dôsledku utopenia. Telo, ktoré sa našlo pri brehu v pondelok 13. júla ráno, bolo ťažké spozorovať, keďže bolo zakliesnené v hustom poraste. Nayu identifikovali na základe zubov a následne bola vykonaná pitva. Tá dokázala, že čas, ktorý bolo telo vo vode, sedí s dátumom zmiznutia a na tele neboli známky násilia.

TIP NA ČLÁNOK: Známa influencerka len pár týždňov pred pôrodom zomrela. Spolu s ňou aj jej nenarodený syn

Komentáre (0)