Odkaz pre milovaného manžela: Palác zverejnil dojímavé slová

10. 04 2021 17:20 | markiza.sk, TASR
Kráľovná Alžbeta II. a Princ Philip
Kráľovná Alžbeta II. a Princ Philip Foto: Profimedia.sk

Kráľovnú navštívili viacerí členovia rodiny.

Princ Philip zomrel v piatok (9. apríla) vo veku 99 rokov v pokoji obklopený rodinou vo Windsorskom zámku. Práve tam trávil svoje posledné dni so svojou milovanou manželkou, kráľovnou Alžbetou II. Kráľovská rodina zverejnila na sociálnej sieti dojímavé slová, ktoré kráľovná adresovala svojmu manželovi v príhovore pri príležitosti ich zlatej svadby v roku 1997. „On bol moja sila a ostal ňou celé tie roky.“

Zdroj: Instagram/theroyalfamily

Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip boli manželmi neuveriteľných 73 rokov a počas svojho manželstva si prešli aj neľahkými chvíľami. Prečítajte si ich skutočný príbeh. Manželmi boli pre mnohých naozaj nepredstaviteľne dlhý čas. Ich príbeh lásky však zvládol nielen vojnu, škandály, obrovský tlak verejnosti a médií, ale aj neobvyklé postavenie muža v páre, ktorý sa naučil žiť v tieni svojej manželky.

Život princa Philipa OBRAZOM: Na jeho zmysel pre humor nezabudneme

Smútiaca rodina

Za princom Philipom smúti celá Británia, no najmä jeho najbližšia rodina. Po smrti princa Philipa už stihli kráľovnú navštíviť viacerí členovia kráľovskej rodiny. Ešte v piatok prišiel svoju mamu podporiť najstarší syn princ Charles a v sobotu sa s Alžbetou II. stretol princ Edward s manželkou Sophiou. Tá pri odchode z paláca povedala novinárom, že „kráľovná bola úžasná“.

Zdroj: Instagram/pointdevue

Princ William odriekol svoje sobotňajšie a nedeľňajšie vystúpenie na virtuálnom odovzdávaní britských filmových cien BAFTA.

Príde na pohreb princa Philipa princ Harry? Odborníčka prekvapila odpoveďou

Salvy na Philipovu počesť

Britská armáda v sobotu salvami z diel na celom území Spojeného kráľovstva vzdala poctu zosnulému princovi. Delostrelecké jednotky v Londýne, Edinburghu, Cardiffe, Belfaste, ako aj na zámorskom území Gibraltár či na niektorých základniach a plavidlách Kráľovského vojnového loďstva, každú minútu - počnúc poludním - vypálili 41 čestných sálv.

Zdroj: Instagram/theroyalfamily

profimedia-0604564870.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre (0)