Alec Baldwin prehovoril o obrovskej tragédii. Jeho slová sa nečítajú ľahko

22. 10 2021 19:15 | tasr, markiza.sk
Alec Baldwin bezprostredne po tragédii
Alec Baldwin bezprostredne po tragédii Foto: Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP

Herec pri nakrúcaní postrelil 42-ročnú kameramanku, ktorá následne zraneniam podľahla.

Americký herec Alec Baldwin vyjadril v piatok „šok a zármutok“ v súvislosti s tragédiou, keď pri štvrtkovom natáčaní filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchins a postrelil režiséra Joela Souzu, píše agentúra AFP.   

 
 

„Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchins, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo,“ napísal Baldwin na Twitteri. Dodal, že je v kontakte s jej manželom a ponúka svoju podporu jemu aj jeho rodine.

zdroj: Twitter/AlecBaldwin

zdroj: Twitter/AlecBaldwin

K tragédii došlo v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchins a Joel Souza „boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin,“ uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň slúžila ako rekvizita.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku s ukrajinskými koreňmi previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili, uviedla podľa AFP na Twitteri herečka Frances Fisher, ktorá vo filme hrá jednu z postáv. Tú o tom údajne informoval sám Souza prostredníctvom textovej správy.

PREČÍTAJTE SI AJ: KAMERAMANKA, KTORÚ SMRTEĽNE POSTRELIL ALEC BALDWIN, POCHÁDZALA Z UKRAJINY A BOLA VEĽKÝM TALENTOM

V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie.     

Vo vyhlásení pre americké médiá produkčná spoločnosť filmu podľa AFP uviedla, že hercov a štáb tragédia „hlboko zarmútila“ a rodine zosnulej kameramanky i jej blízkym vyjadrujú úprimnú sústrasť. „Nakrúcanie filmu sme na neurčitý čas zastavili a plne spolupracujeme s vyšetrovateľmi zo Santa Fe,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je odsúdený za vraždu na trest smrti obesením. Obaja sa následne vydajú na útek. Baldwin je súčasne aj producentom filmu.