Zdrvujúci pohľad na Aleca Baldwina po tom, čo smrteľne postrelil kameramanku († 42)

22. 10 2021 06:25 , článok bol aktualizovaný 22. 10 2021 09:15 | tasr
Alev Baldwin sa zrútil po tom, čo smrteľne postrelil kameramanku na nakrúcaní filmu
Alev Baldwin sa zrútil po tom, čo smrteľne postrelil kameramanku na nakrúcaní filmu Foto: Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP

Obrovské nešťastie sa stalo na nakrúcaní filmu. Ďalší zranený, režisér filmu, je v kritickom stave.

Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a ďalšiu osobu zranil. Došlo k tomu počas štvrtkového natáčania filmu v americkom štáte Nové Mexiko. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním na políciu.

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. „Halyna Hutchins a Joel Souza boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin,“ uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.

 

Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami (48) previezla sanitka do inej nemocnice. Jeho stav je v súčasnosti kritický.

Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie.     

zdroj: Twitter/InfosFrancaises

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

Baldwin (63) odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.