Režisérka minisérie Prípad Roubal priznáva: O Čermáka mali strach

30. 11 2021 11:00 | markiza.sk
Zľava: Jan Čenský, Hynek Čermák, Kamila Trnková
Zľava: Jan Čenský, Hynek Čermák, Kamila Trnková Foto: Voyo Originál
Prípad Roubal - nenechajte si ujsť trojdielnu minisériu na VOYO
Prípad Roubal - nenechajte si ujsť trojdielnu minisériu na VOYO
Prípad Roubal - nenechajte si ujsť trojdielnu minisériu na VOYO

Herec sa do postavy Ivana Roubala vžil najviac, ako sa len dalo.

V piatok (26. novembra) uviedla streamovacia platforma VOYO pod hlavičkou VOYO originál prvý projekt. Trojdielna miniséria Prípad Roubal je inšpirovaná skutočnými udalosťami a činmi jedného z najväčších sériových vrahov československej histórie Ivana Roubala. V réžii Terezy Kopáčovej ho stvárňuje český herec Hynek Čermák.

V utorok (23. novembra) sa v pražskom kine CineStar Praha - Anděl konala slávnostná premiéra, na ktorej nechýbala programová riaditeľka TV Nova a Markíza Silvia Majeská, režisérka Tereza Kopáčová, herečka Kamila Trnková a herci Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot, David Švehlík a v neposlednom rade Hynek Čermák.

POZRITE SI AJ: ROZHOVOR S JANOM ŠTOČEKOM, KTORÝ ODHALIL JEDNÉHO Z NAJVÄČŠÍCH SÉRIOVÝCH VRAHOV

Ako nám v rozhovore prezradila samotná režisérka trojdielnej minisérie, na nakrútenie troch dielov mali celkovo 25 natáčacích dní a nakrúcanie, našťastie, nič nenarušilo. „Trafili sme sa do letného obdobia, ktoré bolo veľmi pokojné, takže toto nakrúcanie bolo pokojnejšie než tie predošlé, ktoré som zažila,“ povedala Tereza Kopáčová, ktorá si hercov do svojich projektov vyberá sama.

Keď sme sa jej na premiére opýtali, aké pocity ju pri uvedení Prípadu Roubal sprevádzali, neskrývala okrem radosti aj nervozitu. „Som trošku nervózna, zároveň sa tak sadomachisticky teším, ale nedočkavá, ako to bude prijaté, samozrejme, som,“ povedala.

Režisérka tiež v rozhovore priznala, že o Hynka Čermáka, ktorý stvárnil samotného Ivana Roubala, mali strach. Viac vo videu.

 

Prvý diel minisérie Prípad Roubal si nenechajte ujsť na VOYO.