Detstvo za trest: Dcéra slávnej Roseanne prezradila hrozné praktiky krutej mamy

15. 01 2022 11:00 | nb
John Goodman a Roseanne Barr hrali manželov.
John Goodman a Roseanne Barr hrali manželov. Foto: Profimedia.sk
John Goodman a Roseanne Barr ako seriáloví manželia
John Goodman a Roseanne Barr ako seriáloví manželia
Roseanne Barr

V seriáli bola dokonalá mama, v súkromí nočná mora.

Pamätáte si na seriál Roseanne? Hlavná predstaviteľka Roseanne Barr stvárňovala skvelú mamu troch detí v úspešnom sitkome, kde medzi sebou vždy vyriešili všetky konflikty a žiadny problém netrval večne.

Nie je prekvapením, že veľa hercov sa so svojimi láskavými postavami v súkromí nestotožňuje. V prípade Roseanne, ktorá je v realite päťnásobnou mamou, to platí najmä pri dcére Jenny. Tá sa rozhodla o hrozných praktikách slávnej mamy napísať knihu.

Zdroj: Instagram/jennypetlandged

Roseanne chcela na úspešný sitkom po rokoch nadviazať, no dostala stopku pre rasistické poznámky na niekdajšiu hlavnú poradkyňu exprezidenta Obamu. Teraz je jej povesť znova naštrbená. Ako matka totiž nebola pre svoju dcéru oporou, ale ničila jej život.

TIP: Pán Božský má problém s alkoholom aj neverou. Jeho manželku videli plakať na verejnosti

Keď mala jej dcéra Jenny 15 rokov, do domu vtrhla skupina mužov, ktorí ju uniesli, nasadili jej putá a posadili na lietadlo do iného štátu. Tam bola proti svojej vôli zavretá na dva mesiace v drsnom tábore. Bývala v lese, jedla orechy, fazule či surovú kukuricu a nemala prístup k vonkajšiemu svetu. Dnes 45-ročná Jenny tvrdí, že od jedného zo zamestnancov tábora dostala aj bitku.

Za krutými nápadmi, ako sa Jenny zbaviť, stál Roseannin vtedajší druhý manžel, producent Tom Arnold. Jenny však stále nechápe, prečo jej vlastná matka odopierala normálny život a trestala ju. Vyjadrila sa, že jej „jediným prehreškom boli len kilá navyše“.

TIP: Sexy Tess neprestáva provokovať. Po fotke hore bez tentoraz odhodila nohavičky

Problémy však začali už niekoľko rokov dozadu, keď sa Roseanne rozvádzala s prvým manželom, Jenniným otcom. Ona a jej súrodenci sa stali zbraňou v ich rozvodovom konaní.

„Všetko, čo sa dialo, muselo byť nahlásené právnikom. Ak som od otca prišla so špinou za nechtami alebo trochu pribratá, právnici o tom vedeli. A ja som priberala,“ hovorí Jenny, u ktorej psychický teror vyústil do sebadeštrukčných sklonov. Neprispievalo tomu ani to, že jej rodinu neustále prepieral bulvár.

Roseanne svoju dcéru Jenny v jej 13 rokoch nechala bez vysvetlenia hospitalizovať na klinike. Mama jej pritom odmietala povedať dôvod. Jenny v knihe opisuje, ako prebiehalo jej prijímanie a aké fyzické násilie sa odohrávalo za dverami tejto inštitúcie. Nepokojné deti často spacifikovali injekciami a priväzovali im ruky, nohy aj hlavu o kovové postele.

TIP: Česká herečka je mamou. Peruánskemu priateľovi priviedla na svet prvé dieťa

Napriek tomu, že pre Roseanne bola problémom dcérina váha, Jenny na liečení neschudla. „Denne som jedla tri jedlá, ktoré nám servírovali. Pohyb sme takmer nemali, tým jediným bol volejbal dve hodiny týždenne,“ opísala dcéra v knihe.

V rôznych zariadeniach strávila zavretá celé roky až do dovŕšenia plnoletosti. Medzitým boli obdobia, kedy bola niekoľko mesiacov „voľná“, no to sa vždy skončilo ďalšou šokovou terapiou. Jenny priznala, že si myslela, že ju mama a jej manžel chcú zbaviť svojprávnosti a väzňom bude do konca života. „Čakala som, že mi vybavia elektrošoky,“ vyjadrila sa.

Napriek tejto traume Jenny s mamou dnes vychádza a dokonca spolu pracovali v rámci televízneho projektu. Zdá sa, že dcéra necíti voči mame žiadnu krivdu, najmä keď je sama mamou piatich synov. Hovorí, že výchova jej mamy ju veľmi ovplyvnila a ona sama to robí úplne inak. Podľa nej je základom deti počúvať a vnímať.

Jenny s manželom a piatimi synmi:

Zdroj: Instagram/jennypentlandged