Herečka Anne Heche zomrela. Odpojili ju od prístrojov

12. 08 2022 22:09 | markiza.sk
Šialená jazda hollywoodskej hviezdy sa skončila tragicky
Šialená jazda hollywoodskej hviezdy sa skončila tragicky Foto: Profimedia.sk/ Youtube/ Fox 11 Los Angeles

Herečka skončila po nehode v kóme.

Anne Heche mala 5. augusta vážnu dopravnú nehodu. Po šialenej jazde na svojom aute narazila do obytného bloku. Auto následne zachvátili plamene a z vraku ju museli vyslobodzovať hasiči. V kritickom stave skončila na JIS-ke.

Šanca na prežitie bola podľa štvrtkových správ mizivá. „Neočakáva sa, že to prežije,“ povedal magazínu PEOPLE zástupca 53-ročnej americkej herečky. Heche „utrpela vážne anoxické poranenie mozgu, je v kóme v kritickom stave,“ povedal ďalej jej zástupca v stanovisku.

Herečka už dlhšie chcela darovať svoje orgány, udržiavali ju na prístrojoch, aby zistili, či sú niektoré funkčné. DailyMail.com informovalo, že Anne odpoja od prístrojov, keďže „jej mozog je mŕtvy“. Podľa vyjadrenia najbližšej rodiny si herečku budeme pamätať „za jej odvážnu úprimnosť a všetkým bude nesmierne chýbať“.

Anne Heche
Foto: Profimedia.sk
 

Podľa najnovších informácií už Anne Heche nie je medzi nami. Píše portál TMZ.com. Jej kamarátka Nancy Davis napísala na Instagrame nasledujúce slová: „Nebo má nového anjela. Moja milovaná, láskavá, zábavná priateľka Anne Heche odišla do neba. Bude mi nesmierne chýbať a uchovám si krásne spomienky, ktoré sme spolu zdieľali.‟

„Stratili sme jasné svetlo, láskavú a radostnú dušu, milujúcu matku a vernú priateľku. Anne nám bude veľmi chýbať, ale žije ďalej vďaka svojim krásnym synom, ikonickej práci a vášnivému postoju. Vďaka za jej odvahu, že vždy stála na strane pravdy, šírila posolstvo lásky a prijatia a to bude mať naďalej trvalý vplyv,‟ znie stanovisko herečkinej rodiny.

Čo sa vlastne udialo

Polícia haváriu vyšetruje ako trestný čin jazdy pod vplyvom omamných látok. Predbežné krvné testy odhalili prítomnosť drog v tele, ďalšie testy musia vylúčiť, či nešlo o látky, ktoré boli podané v nemocnici.

Keď Anne najskôr narazila do garáže, ponáhľali sa k nej miestni obyvatelia. Jeden z nich ju poprosil, aby vystúpila z auta. Ona ho odignorovala, znovu naštartovala, zaradila spiatočku, dupla na plyn a vyštartovala. Stihli si ju odfotiť a na záberoch pôsobí Anne omámene. Podozrivá bola aj fľaša, ktorú mala v držiaku na poháre. Pravdepodobne v nej bol alkohol.

Herečka chvíľu nato opäť v rýchlosti zišla z cesty, prerazila živý plot a narazila do neďalekého domu v bloku 1880 South Walgrove Avenue. Náraz spôsobil výbuch a auto skončilo v plameňoch.

Hasičský zbor v Los Angeles uviedol, že 59 hasičom trvalo 65 minút, kým uhasili plamene a zachránili dospelú ženu, ktorá sa nachádzala vo vozidle. Plamene totiž zasiahli aj dom, do ktorého Anne narazila.

Anne Heche sa stala známou v 90. rokoch vďaka filmom ako Šesť dní, sedem nocí, Krycie meno Donnie Brasco či Tajomstvo minulého leta. Účinkovala aj v seriáloch Ally McBealová alebo Muži na stromoch. V roku 1991 získala cenu Emmy.

Na začiatku roku 1998 prenikol na verejnosť jej vzťah s komičkou Ellen DeGeneres, s ktorou chcela uzavrieť registrované partnerstvo. Médiá mu venovali veľkú pozornosť, čo ovplyvnilo aj jej prácu. Rozišli sa v roku 2000.

Heche je matkou dvoch synov - Homera (2002), ktorého otcom je kameraman Coleman Laffoon, a Atlasa (2009), ktorého splodila s hercom Jamesom Tupperom. S oboma mužmi sa rozišla.