• Lifestyle
  • Zažiarte na vianočnej párty: 5 štýlov sviatočného líčenia, ktoré sa oplatí skúsiť

Zažiarte na vianočnej párty: 5 štýlov sviatočného líčenia, ktoré sa oplatí skúsiť

Zažiarte na vianočnej párty: 5 štýlov sviatočného líčenia, ktoré sa oplatí skúsiť

K slávnostnému outfitu patrí aj nápadité líčenie.

Beauty trendy diktujú na blížiace sa sviatočné obdobia množstvo zaujímavých a mimoriadne efektných vizáží, ktoré sme mohli vidieť aj na prehliadkových mólach. Pozitívnou správou je, že mnohé z nich budete vedieť vyčarovať aj vy, bez zásahu profesionálneho vizážistu.

Vybrali sme pre vás niekoľko inšpirácii, ako sa premeniť na hviezdu vianočného večierka.

Ombré pery

Výrazný rúž dokáže byť pútavým detailom a šikovne vytvorí základ vášho líčenie. Do popredia sa túto sezónu opäť dostali pery s ombré efektom v sýtej vínovej farbe. Dosiahnete ich jednoducho. Vonkajšiu líniu pier vykreslite tmavou bordovou kontúrkou a jemne prechádzajte do stratena smerom do plochy pier. Vnútornú líniu pier vyfarbite sýtym červeným rúžom. Štetcom na pery potom roztieňujte a prepojte oba odtiene. Pre elegantné odlesky naneste priehľadný lesk, ktorý ombré efekt ešte viac prepojí a podčiarkne.

líčenie
Kim Shui kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Dvojitá linka

Vyhrajte sa s grafickým dizajnom očnej linky, ktorý dodá vášmu pohľadu rafinovanosť. Ku klasickej čiernej linke na hornom viečku doplňte aj linku na spodnom viečku, ktorú jemne potiahnite o niečo viac smerom ku vonkajším kútikom. Prispôsobte hrúbku a výraznosť podľa vášho vkusu a tvaru oka. Ostatnú vizáž ponechajte minimalistickú, aby naozaj upútalo len líčenie očí.

líčenie
Giambattista Valli kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Metalické odlesky

Jemné kovové odlesky vyslovene patria k zime a evokujú štýlový ľadový efekt. Vyhrajte sa s tieňovaním, ktoré môže pokojne presahovať do extravagantného tvaru. Nezabudnite zvýrazniť vnútorné kútiky oka s perleťovým tieňom, aby sa váš pohľad naozaj zaleskol. Pri tomto líčení sú dôležité aj mihalnice, ktoré na studenom podklade vyniknú. Doprajte im poriadnu dávku zahusťujúcej maskary, aby ste získali precízne vykreslený dojem.

líčenie
Chanel kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Moderná gotika

Čiernou nikdy nič nepokazíte a zaručí vám, že budete vždy elegantná. Platí to aj pri líčení. Na túto jeseň a zimu viacerí dizajnéri diktujú modernú gotiku, ktorej základom je hlavne výrazne líčenie očí. Je to štýl skôr pre tie odvážnejšie dámy, ktoré chcú zaujať. Pre subtílnejší efekt stavte na dominantné čierne očné tiene, ktoré môžete upraviť do mačacieho tvaru. Nezabudnite pridať čierne lesklé pigmenty, ktoré dotvoria sviatočnú iskru.

líčenie
Versace kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Nádych ružovej

Ako kontrast gotike je tu trend aj pre ženy s romantickou dušou. Stavte na nežné odtiene ružovej, ktoré sú všestranné a môžete ich v líčení použiť hneď na niekoľko spôsobov. Jeden z obľúbených trendov tejto zimy sú výrazné líčka. „Zdravíčko“ či „rumenec“ vám nádherne vytvorí lícenka v ružových odtieňoch. Premyslené zladenie dosiahnete, ak si v podobnej farbe vykreslíte aj pery.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @patmcgrathreal

Najnovšie videá