• Lifestyle
  • Lesklá pleť už nie je faux pas: Toto líčenie ju osvieži po zime

Lesklá pleť už nie je faux pas: Toto líčenie ju osvieži po zime

Inšpirujte sa kráľovnou lesku.

Zdá sa, že existuje niekoľko beauty trendov, ktoré nás stále vedia prekvapiť. Mali sme tu virálny trend glazúrovanej pokožky („glazed skin“) a, samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na glazúrované nechty. To všetko preslávila neoficiálna kráľovná odleskov Hailey Bieber. Teraz je čas, aby žiarivý lesk zamieril aj do líčenia a stredobodom pozornosti bude lesklá červeň.

Tento trend sa čoraz viac začal objavovať na sociálnych sieťach, pričom poprední vizážisti ako Patrick Ta a Pat McGrath predvádzali výrazne začervenané líca na svojich celebritných klientoch. Na červenom koberci za posledné obdobie zažiarili viaceré hviezdy s výraznými preleskovanými lícami s ružovým nádychom, medzi nimi aj Margot Robbie či Hailey Bieber.

Hailey Bieber
Hailey Bieber miluje odlesky v líčení.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ako si vytvoriť lesklé líčka?

Krása trendu spočíva v tom, že ho môžete prispôsobiť podľa svojho štýlu a hlavne proporcií tváre. Výborne sa na to hodia krémové lícenky a tekuté rozjasňovače. Krémová lícenka je ideálna na vytvorenie zdravého začervenania a vďaka krémovej textúre sa ľahko zapracováva do mejkapu. Krémové zloženie tiež vytvára prirodzený odlesk, na rozdiel od púdrovej lícenky.

Margot Robbie
Margot Robbie zvolila ružovú lícenku.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pomocou štetca ju roztieňujte, aby bol výsledok čo najviac prirodzený. Krémovou lícenkou tiež môžete znásobiť intenzitu farby. Na záver môžete pridať vo vrchnej časti líčok rozjasňovač, ktorý celý efekt znásobí a dodá líčeniu porcelánový odlesk. Produkty môžete nanášať samostatne alebo ich zmiešať dokopy.

@musthavesxt It's safe to call it glazed donut blush...And I'll be shouting about it forever Mac extra dimension blush in 'sweets for my sweet, into the pink' #glowyblush #blush #pinkblush ♬ original sound - Tanem

Taktiež môžete použiť priehľadnú gélovú lícenku, ktorá sa zafarbí do výraznej farby, ktorá ladí s vašou pleťou. Základom je tiež hydratovaná pleť, ktorú nepodceňujte práve v zime. Lesk sa nosí a nebojte sa ho nosiť s hrdosťou. 

@charbarker I’ve just found the PERFECT blush for glass skin. @espressoh Glassy Blush is that girl. Obsessed is an understatement. ???? #Glassy #espressoh ♬ original sound - Char Barker

Najnovšie videá