• Lifestyle
  • Mašľa ako základ outfitu: Takto ju nosia celebrity

Mašľa ako základ outfitu: Takto ju nosia celebrity

Jemný detail podčiarkne ženskosť.

Aj keď sú ženskosť a dievčenské detaily v móde dlho opakujúcou sa témou, tento rok sa presadili s novou silou. Od preslávenia baletného štýlu až po Barbiemániu, najnovšie pokračujú trendy nežného dievčenského štýlu v podobe mašlí. Tie si vo veľkom štýle obľúbili celebritné dámy, ktoré ich nosia v každej podobe.

Mašle sa často spájajú s baletkami, školáčkami či kostýmovým oblečením. V minulosti boli mašle aj praktickým prvkom. Napríklad v stredoveku sa v dámskych a pánskych odevoch používali mašle na prichytenie odevov a udržaním ich na svojom mieste. Príjemným bonusom bolo, že aj štýlovo vyzdobili outfit.

Nežný ozdobný detail bol aj naďalej stredobodom pozornosti módy aj počas celého 20. storočia. Princezná Diana si obľúbila mašľové blúzky či pánskeho motýlika, zatiaľ čo Madonna nosila mašle ako súčasť kostýmov na vystúpenie. O desať rokov neskôr sa mašličkový motív vrátil do módy vďaka ikonickej prehliadke Chanel jeseň/zima 1995, kde účesy zdobili saténové čierne mašle. Odvtedy sa čoraz častejšie objavujú na prehliadkových mólach.

Princezná Diana
Princezná Diana často nosila veci ozdobené mašľami.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Dnes sa mašle využívajú hlavne na zvýraznenie ženskosti veľmi jemným a nenásilným spôsobom. Podčiarknu vizuálnu stránku outfitu a dodajú mú nápaditý rozmer. A keď je reč o rozmere, veľkosťou návrhári naozaj nešetrili. Dominantné a nadrozmerné mašle umiestnili najčastejšie do dekoltu aj okolo pása.

balmain
Balmain kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Strategické umiestnenie mašle dokáže šikovne pridať objem tam, kde ho najviac potrebujete. Preto si jej umiestnenie premyslite. V dekolte dokáže zakamuflovať drobné nedostatky aj pridať objem. Ak je mašľa umiestnená na bokoch, vytvorí zasa veľmi ženskú siluetu presýpacích hodín.

Ak ste skôr minimalistka, uprednostnite mašle len v drobných detailoch ako nenápadnú ozdobu. Vyberte si napríklad opasok s mašou, ktorý vyzdobí šaty či sukňu.

Kate Beckinsale
Kate Beckinsale  |  FOTO:  Profimedia.sk

Mašľa si našla svoje stále miesto aj vo vlasovom stylingu. Celebritné dámy posledné mesiace predvádzajú jeden zaujímavejší účes za druhým.

Street style
Street style  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalšie inšpirácie, ako nosia mašľu celebrity, si pozrite v našej fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá