Opäť pomáhame detským onkopacientom

Nadácia Markíza spolu s dlhoročným partnerom UniCredit Bank odovzdali v Teleráne finančný dar v hodnote 60 000 € neziskovej organizácii Deťom s rakovinou.

Podmienky pre detských onkologických pacientov sa každým rokom zlepšujú a aj šance na vyliečenie sú čoraz vyššie. Najmenších pacientov s rakovinou už niekoľko rokov podporuje aj Nadácia Markíza.

Na Medzinárodný deň detskej rakoviny, 15. Februára išla na skvalitnenie ich starostlivosti ďalšia pomoc.

Nadácia Markíza spolu s dlhoročným partnerom UniCredit Bank odovzdali v Teleráne finančný dar v hodnote 60 000 € neziskovej organizácii Deťom s rakovinou na modernizáciu izby pre veľké deti na Klinike detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Prostredie tak bude príjemnejšie nie len pre pacientov a rodičov, ale aj pre zdravotníkov.

Nadviazalo sa tak dlhoročnú podporu a  na predošlé projekty, ktoré sa podarilo aj vďaka podpore Nadácie Televízie Markíza v spolupráci s partnermi na klinike zrealizovať. V minulých rokoch  tak bola vybudovaná  Denná  klinika, prebehla modernizácia oddelenia lôžkovej časti malých detí a taktiež sme prispeli aj na prístrojové vybavenie prvej detskej ADOSky.

Sme radi, že sa aj vďaka tejto pomoci môžeme podieľať na skvalitnení liečby detských onkologických pacientov na Slovensku.

Nadácia Markíza opäť pomáha
Nadácia Markíza opäť pomáha  |  FOTO:  TV Markíza