Potešili sme deti z najchudobnejších regiónov

Potešili sme deti z najchudobnejších regiónov

Nadácia Markíza už dlhodobo poskytuje pomoc a podporu pre deti v núdzi, no jej záujem sa neobmedzuje len na finančnú pomoc.

Nadácia sa snaží aj o to, aby deti pocítili potešenie a radostné chvíle, ktoré im môžu pomôcť prekonať ťažké životné situácie. V tejto súvislosti sa Nadácia spojila so svetoznámou švajčiarskou spoločnosťou Lindt & Sprüngli, ktorá je známa svojou kvalitnou čokoládou a rada sa pridala k charitatívnym aktivitám.

V priebehu marca tohto roku darovali Nadácia Markíza a spoločnosť Lindt & Sprüngli čokolády z vianočnej kolekcie deťom v najchudobnejších regiónoch Slovenska prostredníctvom platformy Dakujeme.sk. Tento darček bol určený pre deti z viac ako 50 rodín a detských domovov v okresoch Veľký Krtíš, konkrétne v obci Muľa, okrese Lučenec, pre deti z Fiľakova, či dedín v okrese Rimavská Sobota a do Centier pre deti a rodiny v okolí.

Tento darček bol pre deti v týchto regiónoch veľmi dôležitý, pretože čokoláda nie je len sladkosťou, ale aj symbolom radosti, potešenia a lásky. Pre mnohé deti, ktoré pochádzajú z rodín s finančnými problémami alebo z detských domovov, môže byť darček v podobe kvalitnej čokolády niečím nevídaným a zároveň dôležitým, pretože im prináša pocit, že niekto na ne pamätá a že aj v ťažších časoch sa nájdu ľudia, ktorí sa snažia ich potešiť a pomôcť im prekonať ťažké situácie.

Je skutočne úžasné vidieť, ako sa spoločnosti spoja v dobrej veci a ako svojou činnosťou prispievajú k lepšiemu svetu. Darovanie čokolády deti v najchudobnejších regiónoch Slovenska je len jedným z mnohých príkladov toho, ako Nadácia Markíza v spolupráci s inými spoločnosťami a organizáciami pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú.