Ako láska k behu prepojila už šiesty krát celé Slovensko počas VOLVO RUN SLOVAKIA 2023

Ako láska k behu prepojila už šiesty krát celé Slovensko počas VOLVO RUN SLOVAKIA 2023

Viac ako tisíc bežcov sa uplynulý víkend postavilo na štart.

Viac ako tisíc bežcov sa uplynulý víkend postavilo na štart VOLVO RUN SLOVAKIA 2023, NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA, aby už po šiesty krát so svojimi tímami prebehli naprieč Slovenskom a zdolali tak trasu plnú skvelých bežeckých výkonov, odhodlania a tímového ducha. Trasou vedúcou popri prírodných, historických a kultúrnych krásach krajiny, doplnenou o bohatý sprievodný program sa nám opäť podarilo spojiť Slovensko od východu po západ. Poďme si spoločne pozrieť, aký bol tento ročník behu - nielen, čo sa týka výsledkov ale aj pocitov a dojmov.

Na úvod si povedzme ako samotné preteky dopadli. Víťazným tímom v hlavnej kategórii MARATHON FULL sa stal tím STELLANTIS run team, s celkovým časom 40:37:41 a s priemerným tempom 4:38 min/km. Ide o hlavnú kategóriu s najvyššou obtiažnosťou, kde každý bežec odbehne počas troch dní vzdialenosť maratónu. V menej náročnej kategórii FREESTYLE FULL sa ako prvý umiestnil opäť tím Utrhnuté vagóny s celkovým časom 38:22:32 a s priemerným tempom 4:23 min/km. Tento rok sme vďaka partnerovi dm drogerie markt po prvý krát otvorili aj výlučne ženskú kategóriu DM LADIES RUN, v ktorej prvé miesto získali bežkyne z tímu ŠK DETVA V POHYBE - SVETIELKO NÁDEJE s krásnym časom 44:50:14 a priemerným tempom 05:07 min/km.

Všetkým tímom patrí obrovská gratulácia a uznanie za obdivuhodné výkony a krásnu športovú atmosféru, ktorú vytvorili BEHom 3 dní.  

MARATHON FULL

  1. miesto STELLANTIS run team 40:37:41
  2. miesto Ruscona & Novohradské rakety 41:11:17
  3. miesto Bežme Bežne a Rýchle Šípy 41:31:58

FREESTYLE FULL

  1. miesto Utrhnuté vagóny 38:22:32
  2. miesto BK Spartak Medzev 42:07:22
  3. miesto Bežecký klub RTVS 43:27:52

dm LADIES RUN

  1. miesto ŠK DETVA V POHYBE - SVETIELKO NÁDEJE 44:50:14
  2. miesto IT Girls 45:04:42
  3. miesto PEXTON Unicorns Girls 45:41:43

Behu VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 sa zúčastnili bežci nielen zo Slovenska a Česka, ale aj z Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Francúzska či z ďalekého Mexika. Veríme, že aj pre nich to je vynikajúci spôsob ako objaviť a spoznať Slovensko od východu po západ na vlastných nohách. 

Tento rok sa novým generálnym partnerom podujatia stala automobilová značka VOLVO, ktorej názov sa dostal aj do názvu podujatia. Sme nesmierne radi a je pre nás veľkou poctou, že sa podujatie spája so značkou, ktorá je symbolom bezpečnosti, vysokej kvality a udržateľnosti.

Vďaka hlavnému partnerovi PEPCO si atmosféru VOLVO RUN SLOVAKIA už každoročne môžu vychutnať aj deti počas detských behov PEPCO KIDS RUN v Košiciach, Tepličke nad Váhom i v Bratislave. Tento ročník sme zaznamenali rekordný záujem a detských behov sa zúčastnilo vyše 220 detí.

Poďakovanie patrí aj Karpatskej nadácii a organizácii UNICEF za to, že sa detských behov zúčastnili aj deti rodín z Ukrajiny. V spolupráci s Úsmev ako dar prijali pozvanie na detské behy aj deti z detských domovov a náhradných rodín. Deti si bežecké preteky užili a bolo krásne sledovať ich  bojovnosť, súťaživosť, ale hlavne šťastie a úsmevy na ich tvárach. Počas PEPCO KIDS RUN 2023 sa deti zabavili aj vďaka animátorov z detského autobusu HAPPY BUS, kde si užili rôzne kreatívne a pohybové aktivity.

Projekt PEPCO KIDS RUN 2023 je podporený grantovým programom Spolu pre deti od Karpatskej nadácie a UNICEF.

Deťom pomáhame ďalej a to prostredníctvom Nadácia televízie Markíza, ktorej sme v pondelok v Teleráne odovzdali šek na 20 000 EUR od spoločnosti PEPCO Slovensko, ktorá prostredníctvom VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 podporila deti zo sociálne nezvýhodnených rodín naprieč celým Slovenskom.

Odovzdávky v obciach a mestách boli opäť skutočným zážitkom

Veľmi pekné momenty bolo možné zažiť takmer na každej odovzdávke, kde si mestá a obce pripravili pre bežcov občerstvenie a rôzne sprievodné aktivity. VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 v spolupráci s NAY prinieslo na odovzdávky viac hudby. Od miestnych kapiel, hudobníkov a dídžejov, ktorí zahrali rôznorodé žánre až po miestnu ľudovú hudbu.  V cieli čakalo bežcov veľké hudobné prekvapenie. Už šiesty ročník nás skladba BEH od Korben Dallas sprevádza na trase naprieč Slovenskom a v nedeľu na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave si ju bežci konečne vychutnali naživo. Aj napriek dažďu, ktorý nás prekvapil počas koncertu si bežci zaspievali a zatancovali a spoločne tak oslávili dobeh do cieľa plný emócií a elektrizujúcej atmosféry. 

Okrem hudby si bežci užili aj viacero nových sprievodných aktivít ako masáže s profesionálnymi fyzioterapeutmi, regeneráciu s certifikovaným inštruktorom Wim Hofovej Metódy na Slovensku Martinom Thamom alebo si oddýchli v obľúbenej Red Bull chill out zóne s DJom.

Behy za dobrú vec a spokojnosť organizátorov

Ako hodnotí ročník 2023 riaditeľ podujatia Dušan Tarčák? “VOLVO RUN SLOVAKIA  vyrástlo a stalo sa z neho veľké podujatie, ale stále sa vďaka organizačnému tímu a rade dobrovoľníkov snažíme, aby si podujatie zachovalo komornú, priateľskú, až rodinnú atmosféru. Aby si každý bežec, dobrovoľník a sponzor z VOLVO RUN SLOVAKIA odnášal len ten najlepší pocit a nezabudnuteľné zážitky. Tento rok nás potrápilo počasie. Takmer na celej trase z Košíc do Bratislavy nás sprevádzali prehánky a to ešte viac preverilo nasadenie bežcov, ale aj nás organizátorov. Nesmierne nás teší, že si bežci nenechali počasím pokaziť náladu a na odovzdávkach vládla výborná atmosféra. Ďakujeme všetkým za podporu a už teraz sa tešíme na budúci ročník VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 – NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA, ktorý sa uskutoční v termíne 7 až 9.júna, 2024.