Markizáci na Národnom behu Devín: Odbehané kilometre zmenia na eurá pre dobrú vec

Už sa z toho stalo pravidlo. Bratislavu ovládli Keňania. Národný beh Devín prilákal opäť tisíce bežcov, ktorých neodradilo ani horúce počasie. Atmosféru najstaršieho mestského behu si vyskúšali aj naši kolegovia. 

Na 76. ročník behu Devín - Bratislava prišlo vyše päťtisíc bežcov a nechýbali medzi nimi ani zástupcovia z Kene. „Je to už môj druhý Devín. Minulý rok som tu skončil druhý,“ povedal Rono Kennedy Kipkemoi. 

„Predpokladáme, že to budú asi potenciálni víťazi, aj keď vyhlasujeme aj kategóriu Najlepší Slovák, najlepšia Slovenka,“ povedal spoluorganizátor podujatia Roman Hanzel pred samotným behom.

Na behu sme stretli aj olympionika Mateja Tótha. Na otázku, či si trúfa na bežcov z Kene, odpovedal, že také ambície nemá. 

Charitatívny rozmer

Tento rok sa podarilo dať dokopy početnú bežeckú komunitu aj v televízii Markíza. Necelých 12 kilometrov sme si tak odbehli spoločne. Okrem spaľovania kalórií sme behali aj pre dobrú vec. „V priebehu roka sa budeme zúčastňovať na viacerých podujatiach, zbierať kilometre, ktoré potom na konci roka premeníme na eurá na podporu pre Nadáciu Markíza,“ ozrejmila Dana Šinková z nadácie.