Prehovoril syn Ľuba Romana. Herec statočne bojoval s chorobou

Prehovoril syn Ľuba Romana. Herec statočne bojoval s chorobou

Bol v štádiu, kedy ho už nebolo možné operovať.

V pondelok v ranných hodinách nás zaskočila smutná správa o smrti Ľuba Romana. Nezabudnuteľný herec zomrel v nedeľu (13. marca) vo veku 77 rokov, mesiac pred 78. narodeninami.

Jeho syn Ľubomír v rozhovore pre týždenník Šarm prehovoril nielen o posledných momentoch svojho otca, ale tiež o boji s onkologickým ochorením. Podľa jeho slov za ním prišla hercova priateľka okolo deviatej s tým, že je s ním zle. Snažili sa ho oživovať, záchranári poňho prišli o pár minút. „Boli naozaj veľkí profesionáli, snažili sa urobiť, čo sa dalo. S najväčšou pravdepodobnosťou zomrel na infarkt,“ povedal.

Herec približne dva roky bojoval s onkologickým ochorením. Keď mu ho diagnostikovali, lekári im hovorili, že sa majú pripraviť na najhoršie a ostáva mu pár mesiacov života. Ako povedal syn Ľuba Romana Ľubomír, otcovi sa darilo a bol vo veľmi dobrej kondícii. „Hoci prednedávnom musel absolvovať v poradí už druhú sériu chemoterapií, vyzeralo to, že to máme opäť pod kontrolou,“ povedal, pričom poznamenal, že jeho otec to mal „v štádiu, ktoré bolo neoperovateľné a mal veľa metastáz“.

„Bol veľmi otvorený človek,“ dodal Ľubomír, napriek tomu, že o chorobe vedeli len jeho najbližší.

Pripomeňte si herca Ľuba Romana v reportáži Reflexu:


Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie