• Relácie
  • Cirkus Politikus
  • Nová relácia Cirkus Politikus nielen informuje, ale aj pobaví. Nahliadnite do zákulisia jej vzniku

Nová relácia Cirkus Politikus nielen informuje, ale aj pobaví. Nahliadnite do zákulisia jej vzniku

Televízia Markíza prichádza s čerstvou novinkou. Už dnes podvečer na našom spravodajskom webe aj youtube kanáli odštartoval prvý diel videopodcastu Cirkus Politikus.

Na moderátorskej stoličke sa budú striedať redaktori spravodajstva Gabriela Kajtárová, Martin Prôčka a Adel Ghannam. Prvým hosťom podcastu bola naša kolegyňa Martina Töröková, ktorá priniesla tie najhorúcejšie novinky zo slovenskej politiky.

Nový formát

Cirkus Politikus je politicko-spoločensky zameraná relácia, ktorá podá a vysvetlí tie najzaujímavejšie a najdôležitejšie udalosti z týždňa. Aj preto budú epizódy vychádzať v piatok podvečer, aby mali poslucháči a diváci prehľad toho najpodstatnejšieho z politickej sféry.

Ide o nový formát, ktorý ponúka nielen prierez celého týždňa, ale aj rozhovor s respondentom na aktuálnu tému a anketu s ľuďmi.

Znaky humoru a glosovania

„Relácia nebude úplne vážna a čisto spravodajská, snažíme sa do nej pridať aj znaky humoru či glosovania, aj preto sme zvolili odľahčenejší názov,“ vysvetľuje šéfredaktor portálu TVNOVINY.sk Vladimír Mičuda.

Témy budú vyberať teda podľa toho, čo prinesie týždeň. Vo výbere bude mať však finálne slovo moderátor.

Televízni redaktori v úlohe moderátorov

Moderátori, ktorí sú zároveň aj televíznymi redaktormi, sa tešia na nový formát v podobe videopodcastu.

„V spravodajských reportážach sme vecní, profesionálni a nekomentatívni. Toto bude príležitosť, ako aspoň trošku okomentovať veci, ktoré v politike zažívame,“ hovorí Gabriela Kajtárová, televízna redaktorka a moderátorka Cirkus Politikus.

„Teším sa a dúfam v nových divákov, ktorých budeme môcť vďaka rozsiahlejšiemu formátu niečo naučiť a lepšie informovať,“ tvrdí Adel Ghannam, televízny redaktor a moderátor Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je napríklad Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk. 

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie