Jakub Jablonský z Dunaja: Seriál dá mladým ľuďom viac ako dejepis

Jakub na postave židovského chlapca Dávida oceňuje najmä jeho dobrotu a úprimnosť.

Herec Jakub Jablonský stvárňuje v seriáli Dunaj, k vašim službám židovského chlapca Dávida, ktorému režim postupne pre jeho pôvod odoberie právo študovať a neskôr potlačí aj ostatné základné ľudské práva.

Galéria

​Dávid odmieta byť obeťou a stavia sa na odpor. Bojuje o spravodlivosť pre všetkých. Sám Jakub na postave židovského chlapca oceňuje najmä jeho dobrotu a úprimnosť. „Moja matka je podobne veľmi úprimný človek. Ona povie, čo má na srdci, a je to dobre, len niekedy sú tie vety sformulované tak, že to dokáže človeka zabolieť a taký je aj Dávid. On povie, čo cíti a ako si to myslí a dokáže tým ľuďom ublížiť, ale to, čo sleduje, je dobro a to je na ňom to pekné,“ myslí si mladý herec.

Deti naučí seriál viac ako dejepis 

Jakub má históriu rád a je presvedčený, že seriál môže pomôcť mladým ľuďom vidieť veci v súvislostiach. „Učil som na základnej škole rok a pol angličtinu a stalo sa mi, že som suploval aj dejepis a tie decká vedia väčšinou informácie, ktoré neprepájajú, lebo s nimi nikto nevedie dialóg o nich. My striháme z vysokopostavenej vrstvy do tej najchudobnejšej a robíme to v sekundách a vidíme naraz, čo sa dialo v tom istom období, že tí jedni nevyzerajú, že by sa ich niečo dotýkalo, zatiaľ čo tí druhí bojujú o život. Pri takomto dlhom projekte sa dá nahliadnuť cez osobné príbehy jednotlivcov do tej doby a to je podľa mňa veľmi zaujímavé,“ tvrdí Jakub.

Sledujte seriál Dunaj, k vašim službám každý utorok a štvrtok o 20.30 h na Markíze. 

​Celé epizódy nájdete aj tu: 

Celá epizóda na Voyo

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie