Dve tváre Istanbulu: 1. a 2. epizóda

Dve tváre Istanbulu: 1. a 2. epizóda

Hrdá Seher nevie, prečo si boháč Agah tak zvláštne premeriava ju a jej dcéry. Ak by to čo i len tušila... Nezostali by v Istanbule ani minútu!

Keď jej mladšiu dcéru Ceren (Bahar Şahin) krátko pred plánovanou svadbou s milým, no trochu jednoduchým mladíkom susedia, na čele s jeho rozhnevanou mamou, označia za nemorálnu pobehlicu, chudobná, no hrdá Seher (Deniz Uĝur) okamžite zruší zásnuby a vráti skromnú výbavu. Seherina svokra Neriman (Ayşen Sezerel), ktorá na rozdiel od nevesty vie, odkiaľ vietor fúka, v tom vidí ideálnu príležitosť, ako ju konečne presvedčiť, aby sa presťahovali do Istanbulu, kde im mocný a vplyvný rodák Agah Karaçay (Fikret Kuşkan) opakovane ponúka prácu i strechu nad hlavou. Nik netuší, že dôvodom Agahovej neobvyklej veľkorysosti je jeho ťažko postihnutý synovec Nedim (Berker Güven), ktorému prostredníctvom svojráznej dohadzovačky Nurten (Gamze Demirbilek) hľadá vhodnú nevestu. Aby nešťastný mladík raz, keď tu Agah už nebude – napokon, už má svoj vek a navyše mu nedávno diagnostikovali vážne srdcové ochorenie -, nebol odkázaný na pomoc cudzích ľudí. No mohlo by to byť aj horšie... Mohol by byť vydaný na milosť a nemilosť Agahovej krutej manželky Şeniz (Mine Tugay), ktorá Nedima, keď to Agah nevidí, hanebne ponižuje a týra. A ktorá veľmi dobre vie, prečo pred všetkými priateľmi a známymi, ale i pred vlastnými deťmi, už celé roky tají, že honosný dom, všetko v ňom i všetky majetky, ktoré jej manžel spravuje a z ktorých ich rodina profituje, v skutočnosti patria niekomu inému... Nenávidenému Nedimovi!

Galéria

Hoci Seher už zažila veľa sklamaní, ešte nikdy sa necítila taká zahanbená, ako keď zistí, že jej najstaršia dcéra Cemre (Sera Kutlubey), na ktorú bola až do tejto chvíle zo svojich troch potomkov hrdá najviac, nie je zdravotná sestrička, ale... Speváčka v nočnom bare! Nanešťastie, než prídu domov, už o tom vedia všetci v dedine – vďaka klebetnici Neriman, ktorá tým sleduje svoje vlastné ciele. Nuž a keď krátko nato ich skromný domček zachvátia plamene a Seherin jediný syn Civan (Idris Nebi Taşkan) z neho v poslednej chvíli vytiahne obe svoje sestry, už nie je kde, ani prečo zostávať. Hrdá Seher nevie, prečo si ich nový zamestnávateľ, boháč Agah, tak zvláštne premeriava ju a jej dcéry. Ak by to čo i len tušila... Nezostali by v Istanbule ani minútu!

Ak by Neriman hrala poker, prehrala by zrejme aj poslednú sukňu, pretože jej tvár je otvorená kniha. Netrvá dlho - ešte si v novom domove ani nestihnú zložiť veci - a nastane hodina pravdy...

Sledujte v stredu, 15. novembra, o 10.50!

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie